Cyril a Metod uctení rýdzim striebrom a zlatom 

1150. výročie schválenia staroslovienčiny pápežom

Národná Pokladnica s hrdosťou predstavuje unikátnu pamätnú medailu venovanú slovanským vierozvestcom Cyrilovi a Metodovi, ktorí zohrali významnú úlohu v dejinách väčšiny slovanských národov.

Solúnski bratia, ktorí prišli na Veľkú Moravu pred 1155 rokmi,  získali v Ríme od pápeža potvrdenie staroslovienčiny ako bohoslužobného jazyka v rímskokatolíckom obrade.  Na počesť 1150. výročia schválenia staroslovienčiny pápežom bol vyrazený tento numizmat s pozoruhodným dizajnom.

Medaila je plátovaná 24-karátovým zlatom a rýdzim striebrom (999/1000). Výnimočný dizajn tohoto majstrovského diela vynikne aj vďaka najvyššej kvalite razby – leštenému razidlu.

Objednávkou numizmatu získate:

  • Pamätnú medailu zušľachtenú rýdzim zlatom a striebrom
  • Razbu v najvyššej kvalite – lešteným razidlom
  • Certifikát autentickosti
  • Jedinečnú cenu iba € 12,95 (+ € 3,95 poštovné a balné)

Na reverze medaily sa nachádza dobové vyobrazenie Krista na kríži, nad ním znaky Moravy, Čiech a Sliezska a okolo znaky hlaholiky. Na okraji medaily je vyrazený nápis Slovenská republika. Averz medaily tvoria portréty Cyrila a Metoda s knihou v ruke.

Solúnski bratia Konštantín a Metod prišli na Veľkú Moravu na žiadosť kniežaťa Rastislava. Pre Slovanov zostavili abecedu, známu ako "Hlaholika". Požadovali aby sa staroslovienčina stala liturgickým jazykom a v roku 868 získali v Ríme od pápeža potvrdenie staroslovienčiny ako bohoslužobného jazyka v rímskokatolíckom obrade. Takisto im vysvätili učeníkov na kňazov a pápež zriadil z Veľkej Moravy samostatnú hierarchiu.

Získajte výnimočnú pamätnú medailu, zušľachtená rýdzim zlatom a striebrom, pri príležitosti 1150. výročia schválenia staroslovienčiny pápežom!

Špecifikácia
Kov:
Meď a zinok
Priemer:
45 mm
Hmotnosť:
29 g
Kvalita:
Leštené razidlo
Krajina pôvodu:
Slovenská republika
Rok emisie:
2018
Limitácia: :
5 000 ks pre cely svet

Áno, objednávam si medailu "1150. výročie schválenia staroslovienčiny pápežom"  za cenu € 12,95 (+ € 3,95 poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Táto ponuka je platná do vypredania zásob. Máte právo kedykoľvek ukončiť objednávku a nechať odstrániť svoje údaje z rezervačného zoznamu. Národná Pokladnica s.r.o. si vyhradzuje právo zvýšiť čiastku poštovného a balného za podmienok uvedených vo Všeobecných obchodných podmienkach. Národná Pokladnica s.r.o. vylučuje prijatie ponuky s dodatkom alebo odchýlkou v zmysle ustanovenia § 44 ods. 2 zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov. Všeobecné obchodné podmienky Národnej Pokladnice s.r.o. nájdete na www.narodnapokladnica.sk.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.