Cyril a Metod v 2 unciach rýdzeho striebra

1150. výročie schválenia staroslovienčiny pápežom

Národná Pokladnica s hrdosťou predstavuje unikátnu pamätnú medailu venovanú slovanským vierozvestcom Cyrilovi a Metodovi, ktorí zohrali významnú úlohu v dejinách väčšiny slovanských národov.

Solúnski bratia, ktorí prišli na Veľkú Moravu pred 1155 rokmi, získali v Ríme od pápeža potvrdenie staroslovienčiny ako bohoslužobného jazyka v rímskokatolíckom obrade. Na počesť 1150. výročia schválenia staroslovienčiny pápežom bol vyrazený tento numizmat s pozoruhodným dizajnom.

Medaila je vyrazená z 2 uncí rýdzeho striebra 999/1000 a selektívne plátovaná 24-karátovým zlatom. Výnimočný dizajn tohoto majstrovského diela vynikne aj vďaka najvyššej kvalite razby- leštenému razidlu.

Výnimočnosť numizmatu zdôrazňuje aj nízka limitácia - len 868 ks pre celý svet! Každý kus je navyše unikátnym exemplárom vďaka individuálnemu číslovaniu na hrane.

Elegantná drevená kazetaObjednávkou numizmatu získate:

  • 62,2 g rýdzeho striebra 999/1000
  • Len 868 ks pre celý svet
  • Certifikát autentickosti a elegantný box
  • Len v Národnej Pokladnici
  • Individuálne číslovanie na hrane a zušľachtenie rýdzim zlatom

Na reverze medaily sa nachádza dobové vyobrazenie Krista na kríži, nad ním znaky Moravy, Čiech a Sliezska a okolo znaky hlaholiky. Na okraji medaily je vyrazený nápis Slovenská republika. Averz medaily tvoria portréty Cyrila a Metoda s knihou v ruke.

Solúnski bratia Konštantín a Metod prišli na Veľkú Moravu na žiadosť kniežaťa Rastislava. Pre Slovanov zostavili abecedu, známu ako "Hlaholika". Požadovali aby sa staroslovienčina stala liturgickým jazykom a v roku 868 získali v Ríme od pápeža potvrdenie staroslovienčiny ako bohoslužobného jazyka v rímskokatolíckom obrade. Takisto im vysvätili učeníkov na kňazov a pápež zriadil z Veľkej Moravy samostatnú hierarchiu.

Áno, objednávam si striebornú medailu Cyril a Metod za cenu € 279 (+ 4,99 € poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti a elegantné balenie. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Táto ponuka je platná do vypredania zásob. Máte právo kedykoľvek ukončiť objednávku a nechať odstrániť svoje údaje z rezervačného zoznamu. Národná Pokladnica s.r.o. si vyhradzuje právo zvýšiť čiastku poštovného a balného za podmienok uvedených vo Všeobecných obchodných podmienkach. Národná Pokladnica s.r.o. vylučuje prijatie ponuky s dodatkom alebo odchýlkou v zmysle ustanovenia § 44 ods. 2 zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov. Všeobecné obchodné podmienky Národnej Pokladnice s.r.o. nájdete na www.narodnapokladnica.sk.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Kov:
Rýdze striebro 999/1000
Zušľachtenie:
24- karátové zlato
Hmotnosť:
2 oz = 62,2 g
Priemer:
50 mm
Kvalita:
Najvyššia mincová kvalita - leštené razidlo
Krajina pôvodu:
Slovensko
Rok emisie:
2018
Limitácia:
868 kusov pre celý svet