Písal sa 28. október 1918, keď traja čestní a inšpiratívni muži zvíťazili nad útlakom, bezprávím a poslušnosťou vynútenou pod hrozbou trestu vojnou zaslepeného Rakúsko-Uhorska. Boli to Tomáš Garrigue Masaryk, Milan Rastislav Štefánik a Edvard Beneš. Toto víťazstvo viedlo k vyhláseniu samostatného Československa a k rozkvetu charakterného a schopného národa.

Vznik Československa je motívom prvej medaily kolekcie História našej krajiny v rýdzom zlate. Medaila pripomína diplomatické úsilie o vznik československého štátu. Vyvrcholilo vydaním Washingtonskej deklarácie 18. októbra 1918, ktorú uzatvára motto: "Sily temnoty poslúžili víťazstvu svetla - vytúžený vek ľudstva svitá. Veríme v demokraciu - veríme v slobodu, slobodu vždy väčšiu a väčšiu!"

Medaila je dostupná výhradne v Národnej Pokladnici so symbolickou limitáciou 1918 kompletných kolekcií. Navyše teraz Vám ju ponúkame za špeciálnu cenu len 159,99 € a poštovné neplatíte!

Objednaním medaily získate:

 • Umeleckú pamätnú medailu z rýdzeho zlata 999/1000 s prekrásnymi detailmi razby na averze lipový veniec s rokom vzniku ČSR a trikolórou, korunovaný dvojhlavý orol - pôvodný znak Rakúskych krajín, na reverzu erby so znakmi krajín pôvodného Československa, detailne prepracovaný Veľký znak Československa
 • Certifikát autentickosti
 • Informačná karta s historickými reáliami napísané Mgr. Markom Budajom PhD.
 • Plagát Národného výboru samostatného Československa apelujúci na zachovanie dôstojného pokoja pri prejavoch radosti z vyhlásenia nového štátu
 • Reprodukciu historickej mapy ČSR
 • Špeciálnu uvádzaciu cenu 159,99 € (namiesto 199,99 €) - ušetríte 40 €

Vydajte sa s luxusnou kolekciou 12 zlatých medailí História našej krajiny v rýdzom zlate na veľkolepé putovanie novodobými československými dejinami a pripomeňte si charakter našej krajiny od vzniku prvej republiky. Na vzniku kolekcie sa podieľali: Mgr. Art Miroslav Hric, ArtD, Slovenské národné múzeum - Historické múzeum, Národná Pokladnica. Viac v záložke „O kolekcii“.

Objednajte si medailu z rýdzeho zlata ešte dnes a staňte se majiteľom jedinečnej kolekcie, na ktorej tvorbe sa podieľali významní medailéri a Slovenské národné múzeom – Historické múzeum!

Vydajte sa s luxusnou umeleckou kolekciou 12 zlatých medailí História našej krajiny v rýdzom zlate na veľkolepé putovanie novodobými československými dejinami a vychutnajte si slávu dob minulých.

Mnoho našich zákazníkov vyjadrilo želanie, aby sme rozšírili naše portfólio razieb z rýdzeho zlata o kolekciu, ktorá bude vyzdvihovať identitu nášho národa v dobách minulých a vďaka ktorej budú môcť odovzdávať spomienky na našu bohatú históriu ich blízkym, aby sa aj oni mohli v dnešnom svete na chvíľku pozastaviť a zamyslieť sa nad minulými časmi a inšpirovať sa ideálmi, ktoré stáli za utváraním našej vlasti.

Vytvorili sme úplne novú kolekciu, ktorá pozostáva z 12 pamätných medailí razených do 1,20 g rýdzeho zlata 999/1000 v najvyššej kvalite razby - Proof. Starostlivo vybrané motívy ilustrujú silné udalosti a osobnosti, ktoré formovali náš štát a našu identitu.

Talent a zručnosť popredných českých a slovenských medailérov priviedla na svet kolekciu, ktorá je skvostným umeleckým dielom.

Texty s historickými reáliami na informačných kartách ku každej medaile vytvorili uznávaní slovenskí historici a numizmatici Slovenského národného múzea - Historického múzea - Ján Hunka, CSc. a Mgr. Marek Budaj, PhD.

Počas zbierania ZADARMO získate v rámci kolekcie hodnotné príslušenstvo:

Hodnotné príslušenstvo ZADARMO

 • Certifikát autentickosti ku každej pamätnej medaile
 • Luxusnú drevenú kazetu
 • Osvedčenie o vlastníctve kolekcie s individuálnym číslom
 • Informačné karty s textami od historikov Slovenského národného múzea - Historického múzea ku každej medaile
 • Lupu k detailnému skúmaniu medailí
 • Bavlnené rukavice pre bezpečnú manipuláciu s medailami
 • Plagát Národného výboru samostatného Československa apelujúci na zachovanie dôstojného pokoja pri prejavoch radosti z vyhlásenia nového štátu
 • Set 5 originálnych pohľadníc M. R. Štefánika
 • Reprodukciu historickej mapy ČSR

Kolekcia je k dispozícii výhradne v Národnej Pokladnici so symbolickou limitáciou 1918 kompletných kolekcií.

Ukážka ďalších 6 z 12 medailí v kolekcii:

Ďalšie medaily v kolekcii

Áno, chcem začať zbierať pamätné medaily z kolekcie História našej krajiny v rýdzom zlate. Objednávam si prvú medailu z rýdzeho zlata Vznik Československa za zvýhodnenú cenu iba 159,99  vrátane poštovného a balného (namiesto 199,99 €). Peniaze nezasielam dopredu, medaila s motívom Vznik Československa z rýdzeho zlata bude hradená pri odbere dobierky poštovnému doručovateľovi. Pokiaľ si medailu s motívom Vznik Československa ponechám, objednám si tak ďalšie pamätné medaily z kolekcie História našej krajiny v rýdzom zlate. Tie budem dostávať približne raz za mesiac, každú za cenu 199,99 € (+ 4,99 € poštovné a balné). Každú medailu z rýdzeho zlata môžem vrátiť do 14 dní odo dňa jej doručenia. V takomto prípade mi Národná Pokladnica, s. r. o. vráti sumu, za ktorú bola medaila zakúpená. Zbieranie pamätných medailí z kolekcie História našej krajiny v rýdzom zlate môžem kedykoľvek ukončiť. O svojom rozhodnutí ukončiť zbieranie musím bezodkladne informovať Národnú Pokladnicu písomne, telefonicky alebo e-mailom.

Táto ponuka je platná do 31. decembra 2024, pokiaľ nedôjde k vypredaniu zásob. Máte právo kedykoľvek ukončiť objednávku pamätných medailí z kolekcie História našej krajiny v rýdzom zlate a nechať odstrániť svoje údaje z rezervačného zoznamu kolekcie. Po ukončení objednávky Vám už nebudú ďalšie medaily z kolekcie zasielané. Národná Pokladnica s.r.o. si vyhradzuje právo zvýšiť sumu poštovného a balného za podmienok uvedených vo Všeobecných obchodných podmienkach. Národná Pokladnica, s. r. o. vylučuje prijatie ponuky s dodatkom alebo odchýlkou v zmysle ustanovenia § 44 ods. 2 zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov. Všeobecné obchodné podmienky Národnej Pokladnice, s. r. o. nájdete na www.narodnapokladnica.sk.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Kov:
Rýdze zlato 999/1000
Priemer:
18 mm
Hmotnosť:
1,20 g
Kvalita:
Proof
Rok emisie:
2021
Limitácia:
1918 kompletných kolekcií