Je nám cťou Vám predstaviť numizmatický unikát v našej ponuke – limitovanú edíciu pamätnej medaily s motívom legendárneho strieborného Levantského toliaru Márie Terézie z prestížnej kolekcie Habsburgovia: dynastia, ktorá vládla Európe, ktorú tvorí verné repliky mimoriadne vzácnych historických mincí.

Levantský toliar – legedárna minca uctená rýdzim striebrom

Keď Mária Terézia nastupovala na trón, nikto by na jej budúcnosť ako vladárky nestavil ani deravý groš. Keď odchádzala, bol toliar s jej portrétom najhodnotnejšou a najrozšírenejšou striebornou mincou kolujúcou po svete a jej poddaní k nej vzhliadali. Bola to žena mocenskopolitického zmýšľania a nečakanej energie so zmyslom pre logiku, diplomaciu a správu štátu, ale aj žena plná lásky a porozumenia.

Preneste sa s pamätnou replikou Levantského toliara Márie Terézie do obdobia slávnych mocensko-politických hier Habsburskej monarchie! Je vyrazená v najvyššej kvalite razby a zušľachtená rýdzim striebrom 999/1000. Originálna historická minca pochádza z roku 1780 z mincovne Günzburg v oblasti Predného Rakúska.

Toliar bol razený ako minca pre obchod s oblasťou východného Stredomoria v oblasti tureckého panstva (Levanta) a s arabskými a africkými krajinami. Získal si obľubu pre svoju platobnú silu, stály obsah striebra a tiež vyobrazenie ženy (Márie Terézie), lebo na domáckych islamských razbách bolo zobrazovanie ľudských bytostí zakázané.

Na averze medaily, vo svojej dobe najobľúbenejšej obchodnej mince na svete, nájdete portrét Márie Terézie, mincovú značku S F - mincmajster T. Schöbl a vardajn J. Faby a opis M. THERESIA. D. G. R. IMP. HU. BO. REG. - Maria Theresia, Dei Gratia Romanorum Imperatrix, Hungariae Bohemiaeque Regina - Mária Terézia z Božej vôle rímska cisárovná, uhorská a česká kráľovná. Reverz zdobia oficiálny štátny znak rakúsko-uhorskej monarchie s cisárskou korunou.

Objednaním numizmatu získate:

 • Medailu zušľachtenú rýdzim striebrom v najvyššej kvalite razby Proof - leštené razidlo
 • Certifikát autentickosti potvrdzujúci kvalitu medaily
 • Zvýhodnenú cenu prvej medaily v kolekcii Habsburgovia: dynastia, ktorá vládla Európe – iba za 19,95 €– ušetríte tak 20 €!
 • Poštovné ZADARMO - PLATÍME MY.
 • Informačnú kartu s odborným textom popisujúcim históriu a význam pôvodnej mince. Autorom je uznávaný slovenský numizmatik PhDr. Ján Hunka, CSc. z Archeologického ústavu – Slovenskej akadémie vied.

Levantský toliar Márie Terézie otvára pôsobivú kolekciu replík cisárskych mincí, v ktorej nájdete motívy raritných mincí najmocnejších habsburských panovníkov, ktorí boli zároveň uhorskými a českými kráľmi. Originálne dobové mince sú vzácne a často nedostupné a Národná Pokladnica Vám motívy týchto unikátov prináša v jednej zbierke za senzačnú nízku cenu.

Kolekcia pozostáva z 24 replík slávnych mincí habsburských cisárov. Nájdete medzi nimi i repliky mimoriadne vzácnych tzv. Anjelských toliarov. Niektoré originálné mince, ktorej repliky sú v kolekcii Habsburgovia: dynastia, ktorá vládla Európe, sú extrémne vzácné exempláre - na trhu sa vyskytli iba jednotky kusov. Niektoré sa predali na aukcii za viac ako 350 000 Eur.

Medaily sú zušľachtené rýdzim zlatom alebo striebrom podľa toho, z akého kovu boli dobové originály. Všetky medaily sú unikátne svojím perfektným spracovaním a najvyššou kvalitou razby – lešteným razidlom.

Príklady replík historických mincí v kolekcii:

 • 35-dukátová medaila Karla VI. s vyobrazením sv. Juraja z roku 1738
 • 10-dukát Rudolfa II. z roku 1605 vyrazený v sedmohradskom meste Sibiu
 • Toliar Ferdinanda II. Štajerského z roku 1634 vyrazený vo Veľkej Bani
 • Kremnický toliar Ferdinanda I. z roku 1553
 • Cisársky toliar Leopolda II. z roku 1790 z Viedenskej mincovne
 • Toliar Maximiliána II. z roku 1575 z Košickej mincovne
 • Zlatý dukát Jozefa II. z roku 1773 z rumunskej mincovne Alba Iulia
 • Kremnický 40-dukát Ferdinanda III.


Cena prvej medaily v kolekcii je len 19,95 € a poštovné neplatíte.

Cena ďalších medailí v kolekcii, ktoré budete prijímať v mesačných intervaloch, je len 39,95 € (+ 4,99 € poštovné a balné).

Ako súčasť kolekcie dostanete CELKOM ZADARMO:

 • Certifikát autentickosti ku každej medaile zaručujúci jej razbu a vynikajúcu kvalitu
 • Informačné karty ku každej medaile, napísané historikmi Slovenského národného múzea a Maďarského národného múzea
 • Špeciálne navrhnutú elegantnú zberateľskú kazetu pre bezpečné uchovanie Vašej zbierky
 • Individuálne číslované Osvedčenie o vlastníctve kolekcie
 • Zberateľské rukavice na profesionálne narábanie s medailami

Národná Pokladnica je hrdá na to, že kolekcia vznikla v spolupráci so Slovenským národným múzeom – Historickým múzeom a dokonca aj v spolupráci s Maďarským národným múzeom. Texty s historickými reáliami na informačných kartách ku každej medaile vytvorili uznávaní slovenskí historici a numizmatici Slovenského národného múzea a Maďarského národného múzea.

Ďalšie medaily zo zbierky

Áno, chcem začať zbierať medaily z kolekcie Habsburgovia: dynastia, ktorá vládla Európe. Objednávam si prvú medailu Levantský toliar Márie Terézie za zvýhodnenú cenu iba 19,95 vrátane poštovného a balného (namiesto 39,95 ). Peniaze nezasielam dopredu, medaila Levantský toliar Márie Terézie zo základného kovu zušľachtená rýdzim striebrom 999/1000 bude hradená pri odbere dobierky poštovému doručovateľovi. Pokiaľ si medailu Levantský toliar Márie Terézie ponechám, objednám si tak ďalšie pamätné medaily z kolekcie Habsburgovia: dynastia, ktorá vládla Európe. Tie budem dostávať približne raz za mesiac, každú za cenu 39,95 € (+ 4,99 € poštovné a balné). Každú medailu môžem vrátiť do 14 dní odo dňa jej doručenia. V takomto prípade mi Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bola medaila zakúpená. Zbieranie pamätných medailí z kolekcie môžem kedykoľvek ukončiť. O svojom rozhodnutí ukončiť zbieranie musím bezodkladne informovať Národnú Pokladnicu písomne, telefonicky alebo emailom.

Táto ponuka je platná do 31. decembra 2024, pokiaľ nedôjde k vypredaniu zásob. Máte právo kedykoľvek ukončiť objednávku pamätných medailí z kolekcie Habsburgovia: dynastia, ktorá vládla Európe a nechať odstrániť svoje údaje z rezervačného zoznamu kolekcie. Po ukončení objednávky Vám už nebudú ďalšie medaily z kolekcie zasielané. Národná Pokladnica s.r.o. si vyhradzuje právo zvýšiť čiastku poštovného a balného za podmienok uvedených vo Všeobecných obchodných podmienkach. Národná Pokladnica s.r.o. vylučuje prijatie ponuky s dodatkom alebo odchýlkou v zmysle ustanovenia § 44 ods. 2 zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov. Všeobecné obchodné podmienky Národnej Pokladnice s.r.o. nájdete na www.narodnapokladnica.sk.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná Pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Zušľachtenie:
Rýdze striebro (999/1000)
Kov:
Meď
Priemer:
40 mm
Hmotnosť:
27,9 g
Kvalita:
Najvyššia kvalita razby - proof
Krajina pôvodu:
Slovensko
Rok emisie:
2021
Limitácia:
Len 2000 zbierok pre celé Slovensko