Slávna minca, symbol vtedajšej doby

1 Kčs razená v rokoch 1961 až 1990 je snáď najpamätnejšou mincou česko-slovenskej histórie. Navyše je zušľachtená rýdzim zlatom a vzácnym ródiom.

Ródium patrí medzi najdrahšie platinové kovy na svete. Je to veľmi vzácny striebro-biely tvrdý prechodný kov, ktorý sa nachádza v platinových rudách a zlatonosných pieskoch.

Využite časovo obmedzenú ponuku a ušetrite 20 €!

Legendárnu 1 Kčs z rokov 1961-1990 Vám ponúkame za zvýhodnenú cenu 19,95 € (namiesto 39,95 €). Ihneď tak ušetríte 20 €.

Averz tejto známej jednokorunáčky zvečňuje známy motív ženy v pokľaku, ktorá pravou rukou sadí lipu a v ľavej ruke drží sadenice líp a rýľ. Platnosť mince na Slovensku sa datuje od 1. 12. 1961 do 15. 10. 1993, v obehu bola teda takmer 32 rokov. Minca bola razená v Kremnici. Autorkou návrhu, ktorý získal prvú cenu spomedzi 107 prihlásených návrhov, je Marie Uchytilová-Kučová (1924–1989). Je považovaná za významnú českú sochárku, medailérku a je tiež držiteľkou medaily za zásluhy. Reverz vyobrazuje štátny znak ČSSR.

Darček - medená replika 20 Kčs bankovky!

Slávna 1 Kčs je prvou mincou z výnimočnej kolekcie Najobľúbenejšie česko-slovenské mince, ktorá pripomína mince z čias Česko-Slovenska, Slovenského štátu i Rakúsko-Uhorska. Každý exemplár je zušľachtený rýdzim zlatom a vzácnym ródiom. V rámci kolekcie získate v priebehu zbierania medenú repliku 20 Kčs bankovky z roku 1926.

Objednaním kolekcie Najobľúbenejšie česko-slovenské mince získate:

Darček - medená replika 20 Kčs bankovky

  • Historické česko-slovenské mince minulého storočia
  • Zušľachtené rýdzim zlatom a vzácnym ródiom
  • Prísne limitovanú ponuku - len 5000 kompletných kolekcií
  • Elegantnú drevenú kazetu
  • Medenú repliku 20 Kčs bankovky z roku 1926
  • Certifikáty autentickosti a vlastníctva

Kolekcia vzácnych mincí z rôznych období

Objednávkou 1 Kčs získate právo na pravidelné odoberanie mincí z jedinečnej kolekcie Najobľúbenejšie česko-slovenské mince. Každý mesiac získate jeden z cenných exemplárov.

Kolekcia Najobľúbenejšie česko-slovenské mince pripomína mince Česko-Slovenska z priebehu celej epochy existencie spoločného štátu. Takto ucelená kolekcia mimoriadne zvečňuje mince z čias Česko-Slovenska ale aj Rakúsko-Uhorska či Sovenského štátu. Všetky mince v kolekcii sú zušľachtené rýdzim zlatom a ródiom.

Proces dvojitého plátovania je veľmi zložitý, preto bolo takto upravené len obmedzené množstvo mincí. Kolekcia je striktne limitovaná len 5000 kompletnými kolekciami pre celý svet!

O poradí jednotlivých mincí rozhodli zákazníci na základe internetového hlasovania. V kolekcii nechýbajú aj tieto zaujímavé mince:

Zaujímavé emisie z kolekcie Najobľúbenejšie česko-slovenské mince

V priebehu zbierania tejto nevšednej kolekcie, ktorú nájdete len v ponuke Národnej Pokladnice, získate príslušenstvo ZADARMO:

  • Certifikát autentickosti ku každej minci
  • Elegantnú drevenú kazetu k reprezentatívnemu vystaveniu a bezpečnému uloženiu mincí
  • Osvedčenie o vlastníctve kolekcie

Elegantná drevená kazeta, Certifikát autentickosti a Osvedčenie o vlastníctve zbierky

Áno, chcem začať zbierať Najobľúbenejšie česko-slovenské mince. Objednávam si prvú mincu 1 Kčs z rokov 1961 – 1990 za zvýhodnenú cenu iba 19,95 € vrátane poštovného a balného (namiesto 39,95 €). Peniaze nezasielam dopredu, minca 1 Kčs zušľachtená zlatom a ródiom bude hradená pri odbere dobierky poštovnému doručovateľovi. Pokiaľ si mincu 1 Kčs 1961 – 1990 ponechám, objednám si tak ďalšie mince zušľachtené zlatom a ródiom z kolekcie Najobľúbenejšie česko-slovenské mince. Tie budem dostávať približne raz za mesiac, každú za cenu 39,95 € (+ 4,99 € poštovné a balné). Každú mincu môžem vrátiť do 14 dní odo dňa jej doručenia. V takomto prípade mi Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bola minca zakúpená. Zbieranie mincí z kolekcie Najobľúbenejšie česko-slovenské mince môžem kedykoľvek ukončiť. O svojom rozhodnutí ukončiť zbieranie musím bezodkladne informovať Národnú Pokladnicu písomne, telefonicky alebo emailom.

Táto ponuka je platná do 31. decembra 2024, pokiaľ nedôjde k vypredaniu zásob. Máte právo kedykoľvek ukončiť objednávku mincí z kolekcie Najobľúbenejšie česko-slovenské mince a nechať odstrániť svoje údaje z rezervačného zoznamu kolekcie. Po ukončení objednávky Vám už nebudú ďalšie mince z kolekcie zasielané. Národná Pokladnica s.r.o. si vyhradzuje právo zvýšiť čiastku poštovného a balného za podmienok uvedených vo Všeobecných obchodných podmienkach. Národná Pokladnica s.r.o. vylučuje prijatie ponuky s dodatkom alebo odchýlkou v zmysle ustanovenia § 44 ods. 2 zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov. Všeobecné obchodné podmienky Národnej Pokladnice s.r.o. nájdete na www.narodnapokladnica.sk.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Kov 1 Kčs:
Meď - Hliník - Mangán
Plátovanie:
Rýdze zlato (999/1000) a ródium
Priemer 1 Kčs:
23 mm
Rok emisie:
1961-1990
Krajina emitenta:
ČSSR
Nominálna hodnota:
1 Kčs