S potešením Vám predstavujeme unikát, ktorý je v dejinách slovenskej numizmatiky absolútne nevídaný! Ctíme kvalitu a historický odkaz, a to nám vnuklo snúbiť numizmatiku s filateliou. Stvorili sme razbu, ktorá zatiaľ nemá obdoby. Tou razbou je reprodukcia originálnej historicky prvej československej poštovej známky Hradčany na medaile zušľachtenej rýdzim zlatom 999/1000 a razenej v najvyššej kvalite razby Proof.

Aby bola medaila vskutku osobitá a krásna, rozhodli sme sa, že jej tvar bude vychádzať z tvaru poštovej známky. Mimoriadnou a náročnou technológiou razby sme dosiahli vrúbkované okraje. Ostrie našich nástrojov prechádza kovom ako cez maslo a Vy vďaka tomu môžete obdivovať, aké sú hrany medaily hladké a jemné.

Hradčany sú motívom prvej medaily kolekcie Československé známky. Medaila je dostupná výhradne v Národnej Pokladnici so symbolickou limitáciou 1918 kompletných kolekcií. Navyše teraz Vám ju ponúkame za špeciálnu uvádzaciu cenu len 19,95 € a poštovné neplatíte!

Objednaním medaily získate:

  • Mimoriadnú pamätnú medailu zušľachtenú rýdzim zlatom 999/1000 v Proof kvalite s obrázkom pravej, originálnej známky navrhnutej majstrom Alfonsom Muchom, s dátumom vydania a územnou platnosťou známky a nominálnou hodnotou dobovej známky
  • Certifikát autentickosti
  • Špeciálnu uvádzaciu cenu 19,95 € (namiesto 39,95 €) – ihneď ušetríte 20 €!
  • Elegantnú pánsku sponu na kravatu ako darček
  • Poštovné prvej medaily v kolekcii ZADARMO - platíme za Vás

Bohaté príslušenstvo a darčeky ku kolekcii zadarmo

Objednajte si pamätnú medailu Hradčany zušľachtenú rýdzim zlatom 999/1000 ešte dnes a využite jedinečnú možnosť zostaviť si celú kolekciu medailí s reprodukciou originálnych československých známok, ktoré zachytávajú tie najdôležitejšie hodnoty našej slovenskej identity. Viac v záložke „O kolekcii“.

Prvá poštová známka slúžila ako dôležitý spôsob identifikácie novo vzniknutej republiky a jej národnej kultúry. Preto bolo nutné nájsť povolaného autora. 30. októbra 1918 poštová správa oslovila majstra Muchu s požiadavkou na vyhotovenie návrhov do 24 hodín. Hoci nemal slávny secesný maliar Alfons Mucha s návrhom známok skúsenosti, zhostil sa tejto úlohy skutočne rád.

Z niekoľkých návrhov bola vybratá panoráma Hradčian s vychádzajúcim slnkom, ako symbolom vzniku samostatnej republiky a znamením svetla po noci, teda symbolom vychádzajúcej slobody.

„Každý národ má svoj symbol stelesňujúci časy minulé aj budúce. Ja od detstva videl som a ctil vo vznešených formách chrámu sv. Víta na hrade pražskom hmotné vtelenie tohto symbolu. Nemohol som preto zvoliť iný námet pre svoj návrh než Hradčany a okolitú stredovekú architektúru,“ povedal majster Alfons Mucha po tom, čo novoustanovená poštová správa zvolila panorámu Hradčian za víťazný motív pre prvú československú poštovú známku.

Uchovajte si s medailou Hradčany, zušľachtenou rýdzim zlatom a vyrazenou v Proof kvalite, večnú spomienku na tento vzácny moment našej histórie. Medaila vyobrazuje sídlo vládcov, ktoré je od stredoveku symbolicky spojené s osudom nášho národa a našej štátnosti.

Špecifikácia
Zušľachtenie:
Rýdze zlato 999/1000
Kov:
Meď
Rozmery:
35 x 60 mm
Hmotnosť:
41g
Kvalita:
Proof
Krajina pôvodu:
Slovenská republika
Rok emisie:
2022
Limitácia:
1918 kompletných kolekcií

Vydajte sa s fantastickou kolekciou Československé známky na mimoriadnych medailách po stopách našej československej identity.

18. decembra 1918 začala nová epocha. Vydaním prvej československej známky sa otvorila brána k rozmachu československej filatelie. Vo vzácnych známkach môžeme čítať ako v obrazových knihách dejín. Sú alegóriami na historické udalosti a súvislosti, vďaka ktorým teraz život koluje v našich žilách. Teraz my utvárame ďalšie stránky knihy kolobehu života. Československé známky na medailách zušľachtených rýdzim zlatom zachytávajú tie najdôležitejšie hodnoty našej slovenskej identity. Inšpirujte sa týmito hodnotami, aby sa ďalšie generácie mohli inšpirovať od Vás.

V rámci procesu návrhu kolekcie bolo našim cieľom ponúknuť našim zákazníkom iný a neopakovateľný zážitok zo zbierania pamätných razieb. Veľmi si ceníme Vašu priazeň a lojalitu, a preto Vás chceme odmeniť vytvorením numizmatických diel, z ktorých budete mať skutočnú radosť. Všetky medaily v kolekcii sú zušľachtené rýdzim zlatom 999/1000 a razené v najvyššej kvalite (Proof).

Počas zbierania ZADARMO získate v rámci kolekcie hodnotné príslušenstvo:

  • Certifikát autentickosti ku každej pamätnej medaile
  • 2 umelecké rámy zo vzácneho dreva na reprezentatívne vystavenie medailí
  • Osvedčenie o vlastníctve kolekcie s individuálnym číslovaním
  • Elegantnú pánsku sponu na kravatu
  • Koženkový zakladač na certifikáty

Kolekcia je k dispozícii výhradne v Národnej Pokladnici so symbolickou limitáciou 1918 kompletných kolekcií pre celé Slovensko.

Cena prvej medaily je 19,95 (namiesto 39,95 ) – ihneď ušetríte 20 € a poštovné teraz platíme za Vás. Cena ďalších medailí je 39,95 (+ 3,95 poštovné). Každú medailu môžete vrátiť a my vám vrátime sumu, za ktorú bola zakúpená. Viac o systéme zbierania v záložke "Podmienky objednávky."

Ukážka ďalších medailí v kolekcii:

Ukážka ďalších medailí v zbierke

Legionárska známka Lev trhajúce okovy
Slávna legionárska známka Lev trhajúce okovy bola vytvorená ako pocta československým legionárom, ktorých statočná činnosť presvedčila štáty Dohody na uznanie samostatnosti Československej republiky. Výťažok z legionárskych známok šiel na zaopatrenie sirôt po padlých legionároch.

Legionárska známka Matka Republika
Oficiálne jedna z najkrajších československých známok navrhnutá slávnym Jakubom Obrovským bola ďalším dôkazom, že predstavitelia novo vzniknutého Československa zvládnu úlohu riadneho výkonu sociálnej politiky výborne. Názorne predviedli Rakúsku, že to s vlastným štátom vie.

Starorakúska známka s pretlačou „POŠTA ČESKOSLOVENSKÁ 1919”
V apríli 1919 bol objem neplatných rakúskych a uhorských známok v celkovej hodnote 7,5 milióna korún rakúskych a 1 milión korún uhorských opatrený pretlačou „Pošta československá“ a vrátený do obehu. Jeden hárok mal pretlač prevrátene. Zachovala sa iba jediná známka. Bola vydražená za 306 423 .

Poštová známka Hospodárstvo a veda
Stabilizovaný novo vzniknutý štát zažíval začiatkom 20. rokov minulého storočia obdobie najväčšieho hospodárskeho rozkvetu, ktoré trvalo až do začiatku 30. rokov. Poštová známka s alegorickou mužskou postavou vyobrazuje tento zlatý vek československého hospodárstva.

Áno, chcem začať zbierať pamätné medaily z kolekcie Československé známky. Objednávam si prvú medailu Hradčany zušľachtenú rýdzim zlatom 999/1000 za zvýhodnenú cenu iba 19,95 vrátane poštovného a balného (namiesto 39,95 ). Peniaze nezasielam dopredu, medaila s motívom Hradčany zušľachtená rýdzim zlatom 999/1000 bude hradená pri odbere dobierky poštovnému doručovateľovi. Pokiaľ si medailu s motívom Hradčany ponechám, objednám si tak ďalšie pamätné medaily z kolekcie Československé známky. Tie budem dostávať približne raz za mesiac, každú za cenu 39,95 (+ 3,95 poštovné a balné). Každú medailu zušľachtenú rýdzim zlatom môžem vrátiť do 14 dní odo dňa jej doručenia. V takomto prípade mi Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bola medaila zakúpená. Zbieranie pamätných medailí z kolekcie Československé známky môžem kedykoľvek ukončiť. O svojom rozhodnutí ukončiť zbieranie musím bezodkladne informovať Národnú Pokladnicu písomne, telefonicky alebo emailom.

Táto ponuka je platná do 31. decembra 2022, pokiaľ nedôjde k vypredaniu zásob. Máte právo kedykoľvek ukončiť objednávku pamätných medailí z kolekcie Československé známky a nechať odstrániť svoje údaje z rezervačného zoznamu kolekcie. Po ukončení objednávky Vám už nebudú ďalšie medaily z kolekcie zasielané. Národná Pokladnica s.r.o. si vyhradzuje právo zvýšiť čiastku poštovného a balného za podmienok uvedených vo Všeobecných obchodných podmienkach. Národná Pokladnica s.r.o. vylučuje prijatie ponuky s dodatkom alebo odchýlkou v zmysle ustanovenia § 44 ods. 2 zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov. Všeobecné obchodné podmienky Národnej Pokladnice s.r.o. nájdete na www.narodnapokladnica.sk.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.