Zázračný obraz Božieho milosrdenstva

Oficiálna minca zušľachtená čistým striebrom

Motívom tohto prekrásneho numizmatu je reprodukcia tajomného obrazu Božie milosrdenstvo, ktorý jesnáď najznámejším obrazom Ježiša Krista na svete.

Oficiálna minca, ktorá vyobrazuje slávne umelecké dielo so zaujímavým príbehom, je zušľachtená rýdzim striebrom 999/1000. Námetom tejto mince sa stala tretia verzia obrazu Božie milosrdenstvo, ktorú namaľoval poľský maliar Adolf Hyla v roku 1943 a ktorá sa stala známou po celom svete.

Numizmat bol vyrazený v tej najvyššej kvalite razby - špeciálnym lešteným razidlom, vďaka čomu môžete obdivovať aj tie najmenšie detaily zobrazeného motívu.

Rezerváciou numizmatu získate:

  • Oficiálnu mincu zušľachtenú rýdzim striebrom
  • Numizmat vyobrazujúci známy obraz Ježiša Krista
  • Unikátnu reprodukciu zázračného obrazu Božie milosrdenstvo
  • Najvyššiu kvalitu razby – leštené razidlo
  • Certifikát autentickosti

Reverz mince je skutočne pozoruhodný. Zobrazuje repliku maľby „Božie Milosrdenstvo“ od autora Adolfa Hylu. Averz mince zdobí portrét Jej Veličenstva, Alžbety II. a vlajka emitenta mince, ostrovného štátu Tokelau.

Vznik obrazu sa spája s mystickou vidinou sestry Faustiny Kowalskej, ktorú mala v roku 1931. Prvá verzia obrazu vznikla v roku 1934 v litovskom meste Vilnius. Druhá verzia obrazu vznikla v roku 1942, avšak počas druhej svetovej vojny zhorela. V roku 1943, päť rokov po smrti sestry Faustyny, sa poľský maliar Adolf Hyla rozhodol, že namaľuje tretí obraz Božieho milosrdenstva. Dielo je vystavené v kláštore v Krakove. Obrazom chcel vyjadriť svoju vďačnosť za to, že počas druhej svetovej vojny prežil on a celá jeho rodina.Táto verzia sa stala známou po celom svete a do súčasnej doby je najznámejším zobrazením milosrdného Ježiša Krista.

Vznik obrazu milosrdného Ježiša Krista sa spája s mystickou vidinou sestry Faustiny Kowalskej, ktorú mala 22. februára v roku 1931. Prvú verziu obrazu namaľoval Eugeniusz Kazimirowský v roku 1934 v litovskom meste Vilnius pod dohľadom Faustyny a jej spovedníka Michaela Sopocka. Druhá verzia obrazu vznikla v roku 1942, avšak počas druhej svetovej vojny zhorela. V roku 1943, päť rokov po smrti sestry Faustyny, sa poľský maliar Adolf Hyla rozhodol, že namaľuje tretí obraz Božieho milosrdenstva. Obrazom chcel vyjadriť svoju vďačnosť za to, že počas druhej svetovej vojny prežil on a celá jeho rodina. Táto verzia sa stala známou po celom svete a do súčasnej doby je najznámejším zobrazením milosrdného Ježiša Krista. Dielo je vystavené v kláštore v Krakove.

Posolstvo obrazu je ukryté v piatich symboloch, ktoré nám Ježiš Kristus ukazuje. Prvým symbolom je zdvihnutá pravá ruka, ktorá nás má požehnať, druhým symbolom sú prenikavé oči Ježiša a jeho postava, ktorá nadobúda dojem, ako keby kráčala k nám. Tretím symbolom je ľavá ruka Ježiša Krista položená na srdci, ktoré je zdrojom nekončiacej Božej milosti. Dva lúče vychádzajúce z Ježišovho srdca predstavujú štvrtý symbol. Červený lúč znázorňuje krv, ktorá je životom všetkých duší a svetlý lúč znázorňuje vodu, ktorá je symbolom odpustenia. V spodnej časti reverzu vidno modlitbu „Jezu ufam Tobie“ (Ježiš, dôverujem Ti), ktorá je posledným, piatym symbolom maľby.

Zázračný obraz Božie Milosrdenstvo

Áno, rezervujem si mincu zušľachtenú rýdzim striebrom 999/1000 Božie Milosrdenstvo za cenu € 12,95 (+ € 3,95 poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Ponuka platí do vypredania zásob.

Špecifikácia
Kov:
Meď
Priemer:
40 mm
Hmotnosť:
28 g
Kvalita:
Leštené razidlo
Nominálna hodnota:
$ 1
Krajina pôvodu:
Tokelau
Rok emisie:
2016