Mince z rýdzeho striebra a vloženou sklenenou vitrážou patria vďaka ich kráse a zameraniu na najkrajšie duchovné stavby sveta medzi najpútavejšie numizmaty v našej ponuke. Po úspešnom predstavení mincí s vitrážou svätovítskej katedrály v Prahe a monumentálnej parížskej katedrály Notre Dame, si dovoľujem ponúknuť Vám nie menej krásnu mincu, tentoraz s replikou vitráže najvýznamnejšej baziliky v Maďarsku, budapeštianskej Baziliky svätého Štefana.

Stireborná minca s vitrážou sv Štefana

Minca má tvar vitráže budapeštianskej baziliky, je spracovaná v najvyššej mincovej kvalite a razená špeciálnym lešteným razidlom. Vďaka spôsobu spracovania má zrkadlový lesk, ktorý dáva vyniknúť aj tým najmenším detailom.

  • Základom averzu aj reverzu je kolorovaná vitráž s vyobrazením samotného svätého Štefana, zakladateľa uhorského štátu a prvého uhorského kráľa. Je vsadená do okružia z 60 gramov rýdzeho striebra (Ag 999/1000).

  • Averzná strana je navyše doplnená portrétom Kráľovnej Alžbety II. a informáciami o rýdzosti a hmotnosti použitého kovu. Ďalej je tu uvedený rok razby a nominálna hodnota mince.

Každý z iba 300 kusov tejto mince s neobvyklým tvarom je skutočným umeleckým dielom a to najmä kvalitným spracovaním a dokonale prepracovaným dizajnom! Táto emisia je navyše dostupná exkluzívne len v ponuke Národnej Pokladnice.

Objednávkou získate:

  • 60 gramov rýdzeho striebra (Ag 999/10000)
  • Prekrásnu reprodukciu kolorovanej vitráže
  • Istotu extrémne nízkej limitácie, len 300 ks
  • Záruku najvyššej mincovej kvality (tzv. Proof)
  • Certifikát autentickosti a elegantné balenie

Minca je bezpečne uložená v elegantnej kazete. S otvorenou kazetou možno mincu štýlovo prezentovať, alebo vystavovať.

Stireborná minca s vitrážou sv Štefana

Bazilika sv. Štefana

je najvýznamnejšou duchovnou stavbou v Maďarsku, jedným z najvyhľadávanejších turistických cieľov a zároveň treťou najvyššou stavbou Maďarska. Katedrálu svätého Štefana možno nájsť priamo v historickom centre metropoly Budapešť. Majestátna stavba je vystavená v duchu historizmu a neoklasicizmu a hrdo sa týči snáď až k nebesiam. Má nádhernú kupolu, ktorá je vysoká 96 metrov a symbolicky predstavuje rok 896, ku ktorému sa datuje príchod Maďarov do oblasti Karpatskej kotliny.

So stavbou sa začalo v roku 1851, avšak dostavaná bola až v roku 1905. Bazilika stojí na pôdoryse gréckeho kríža. Kostol bol realizovaný podľa architektonických plánov Józsefa Hilda. Neskôr dohľad nad stavbou prevzal slávny maďarský architekt Miklós Ybl, ktorý sa zaslúžil o stavebný rozkvet celej metropoly. Do finálneho konca doviedol stavbu ďalší maďarský architekt József Kauser. Bazilika sv. Štefana je vskutku gigantická, dovnútra sa vojde až 8500 osôb. Interiéry sú rovnako impozantné ako vonkajší výzor baziliky. U baziliky bola vystavaná takisto veža, z ktorej je pekný výhľad na Budapešť.

Svätý Štefan I., maďarsky István (969 - 1038) bol uhorským panovníkom z dynastie Arpádovcov, zakladateľ uhorského štátu. Jeho pôvodné pohanské meno bolo Vajk, meno Štěpán prijal až pri krste. Od roku 997 bol knieža, roku 1000 sa stal prvým uhorským kráľom. Dokončil proces budovania a rozširovani ústrednej panovníckej moci, ktorý začal jeho otec knieža Gejza. Ovládol územia celého dnešného Maďarska, juhozápadnej a južnej oblasti dnešného Slovenska a čiastočne aj Sedmohradsko. Vytvoril základy cirkevnej organizácie. Za jeho vlády bolo založené arcibiskupstvo v Ostrihome. V roku 1083 bol pápežom Gregorom VII. svätorečený.

Áno, objednávam si pamätnú mincu Slávna vitráž baziliky svätého Štefana v Budapešti za cenu € 499 (+ 4,99 € poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Peniaze nezasielam dopredu, minca bude hradená pri odbere dobierky poštovému doručovateľovi. Nepodstupujem tým žiadne riziko, mincu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. V takom prípade mi Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bola minca zakúpená. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Ponuka platí do vypredania zásob. Kompletné obchodné podmienky nájdete na www.narodnapokladnica.sk. Ako náš existujúci zákazník ste boli informovaní o spracúvaní Vašich osobných údajov našou spoločnosťou. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje a v našich všeobecných obchodných podmienkach.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Kov:
Rýdze striebro (999/1000)
Rozmer:
61 x 110 mm
Hmotnosť:
60 g
Kvalita:
Proof-like
Nominálna hodnota:
5$
Krajina pôvodu:
Šalamúnové ostrovy
Rok emisie:
2019
Limitácia:
300 ks