Môžeme ju označiť milým prívlastkom "pre šťastie". Naozaj! Jej reverz totiž zdobí portrét patróna a ochrancu Michaela, najznámejšieho zo všetkých archanjelov. Emisia je vyrazená do jednej unce rýdzeho striebra v kvalite ražobného lesku.

Numizmat je bezpečne uložený v priehľadnom rámčeku presne uprostred Certifikátu autentickosti. Môžete ho tak vystavovať a prezerať z oboch strán, bez toho, aby ramček opustil.

AVERZ REVERZ
archanjel Michael vyobrazený ako anjel, s krídlami. Vyzbrojený je mečom spravodlivosti, s ktorým s pomocou armády božej chráni svet pred Satanom. Po obvode reverzu je vyrazený úryvok z ukrajinskej básne Tarasa Ševčenka, Hajdamáci. V hornej časti averzu je drobný štátny znak Ukrajiny. Uprostred mince sa nachádza osemboká kartuša so zasadeným znakom národnej banky a nápisom „Národná banka Ukrajiny“. Dole je uvedená nominálna hodnota mince, rok vydania, Rýdzosť a hmotnosť mince v ukrajinčine.

Do hrany mince je vyrazené jemné vrúbkovanie. Vedeli ste, že vrúbkovaním mincí sa v minulosti zamedzovalo falšovaniu? Zlaté a strieborné mince sa počas ich používania opotrebovali a doslova odkrajovali. Problém bol odstránený tým, že sa hrany mincí začali vrúbkovať. Poškodenie vrúbkovaného okraja bolo potom ihneď viditeľné.

Objednávkou získate:

  • Mincu s bohumilým poslaním
  • 31,1 gramov rýdzeho striebra (Ag 999/1000)
  • Záruku kvality v ražobnom lesku
  • Priehľadný rámček s vloženým Certifikátom autentickosti

Všimnite si špeciálnu mincovú značku "f15", ktorá zdobí reverz. Strieborné mince s týmto označením patria medzi zberateľmi z celého sveta, k tým najvyhľadávanejším. A nielen nimi, razba týchto mincí je súčasne tiež vizitkou prestížnych mincovní.

Pokiaľ rozmýšľate o vhodnom zberateľskom darčeku pre šťastie, alebo chcete rozšíriť svoju zbierku striebra; táto minca je skvelou voľbou!

Dizajn emisie z roku 2019 navrhli ukrajinskí výtvarníci Volodymyr Taran, Oleksandr Charuk a Serhij Charuk. Vyrytý bol Romanom Čajkovským a Svjatoslavom Ivanenkom.

Mincu emituje Národná banka Ukrajiny a je zákonným ukrajinským platidlom. Prvá emisia uzrela svetlo sveta v roku 2011, v ďalších rokoch na ňu nadviazali ďalšie emisie v širokej škále špecifikácií.

Úryvok z ukrajinskej básne Tarasa Ševčenka, Hajdamáci, na reverze mince je o kozáckom povstaní na strednej Ukrajine. V preklade "Za nás a dušu pravých mužov, a silu archistratéga Michaela".

Áno, objednávam si striebornú mincu Archanjel Michael z jedné unce rýdzeho striebra za cenu € 69,90 (+ € 4,99 poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti a elegantné balenie. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Táto ponuka je platná do vypredania zásob. Máte právo kedykoľvek ukončiť objednávku a nechať odstrániť svoje údaje z rezervačného zoznamu. Národná Pokladnica s.r.o. si vyhradzuje právo zvýšiť čiastku poštovného a balného za podmienok uvedených vo Všeobecných obchodných podmienkach. Národná Pokladnica s.r.o. vylučuje prijatie ponuky s dodatkom alebo odchýlkou v zmysle ustanovenia § 44 ods. 2 zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov. Všeobecné obchodné podmienky Národnej Pokladnice s.r.o. nájdete na www.narodnapokladnica.sk.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Kov:
Rýdze striebro (999/1000)
Priemer:
38,61 mm
Hmotnosť:
31,1 g
Kvalita:
Najvyššia kvalita razby
Nominálna hodnota:
1 hrivna
Krajina pôvodu:
Ukrajina
Rok emisie:
2019
Limitace edice:
300 ks