Mincovým kovom emisie pripomínajúci 1. svetovú vojnu je rýdze striebro (rýdzosť Ag 999,9/1000), hmotnosť mince je 311,54 gramov, teda 10 uncí drahého kovu, priemer 76,25 milimetrov a nominálna hodnota 100 kanadských dolárov. Kanadské doláre sú oficiálnym platidlom v Kanade od roku 1871. Pôvodne boli emitované vo Veľkej Británii a odtiaľ dovážané do Kanady, od roku 1935 ich razí výlučne Kanadská kráľovská mincovňa.

  • Reverz mince Anjel víťazstva predstavuje veľmi zaujímavú kompozíciu, na ktorej sa prelína niekoľko prvkov, ktoré majú väzbu (nielen) ku kanadskej histórii. Dominanta kompozície, vyobrazenie anjela, ktorý podopiera padlého vojaka, je inšpirovaná slávnou bronzovou sochou, vztýčenou v Montreali po skončení I. svetovej vojny ako večná pripomienka desiatich tisícov hrdinov, ktorí položili svoje životy za budúcnosť v mieri.
  • Na averze mince je vyrazený portrét britského kráľa Juraja V., deduška súčasnej britskej kráľovnej Alžbety II., ktorý vládol práve v dobe I. svetovej vojny v Spojenom kráľovstve a britských domínií, medzi ktoré patrila i Kanada. Juraj V. sa narodil v roku 1865, na trón nastúpil v roku 1910 a zostal na ňom až do svojej smrti v roku 1936. Portrét kráľa je doplnený nápisom Georgeus V. Dei Gra. Rex et Ind. Imp. (slovensky Juraj V., z Božej vôle kráľ a indický cisár).

Rezerváciou Mince získate:

  • numizmat netradične razený do 10 uncí čistého striebra
  • Istotu najvyššej mincovej kvality - leštené razidlo
  • Záruku extrémne nízkej limitácie, len 750 ks pro celý svet
  • Originálne balenie spolu s číslovaným Certifikátom autentickosti

Autorkou designu tejto pamätnej mince je Pandora Young, mladá kanadská výtvarníčka, ktorá patrí k najtalentovanejším umelcom svojej generácie.

První světová válka (před rokem 1939 označována jako velká válka) byl globální válečný konflikt, který vypukl v roce 1914 a skončil v roce 1918. Zasáhla Evropu, Afriku i Asii a probíhala i ve vodách světových oceánů. Bezprostřední záminkou k válce se stal dokonaný atentát na arcivévodu a následníka trůnu Františka Ferdinanda d´Este, po kterém Rakousko-Uhersko vyhlásilo válku Srbsku. Během jednoho měsíce byla do válečného konfliktu vtažena celá Evropa.

Ve válce proti sobě stály dvě velké koalice: Mocnosti Dohody a Ústřední mocnosti. K Mocnostem Dohody patřila Velká Británie, Francie a carské Rusko, později se k ní připojila ještě Itálie a USA. Ústředními mocnostmi bylo Německo a Rakousko-Uhersko a později ještě Osmanská říše a Bulharsko. Na konci války zůstaly neutrálními pouze Španělsko, Švýcarsko, Nizozemsko a skandinávské země. Boje první světové války probíhaly na několika frontách po celé Evropě a bylo do nich zapojeno přes 60 miliónů vojáků.

Válka skončila vítězstvím Dohody a kapitulací poražených Ústředních mocností. Jako konec světové války je oslavován 11. listopad 1918, kdy od 11 hodin zavládlo na všech frontách příměří, podepsané téhož dne v 5.05 hodin ráno německou generalitou ve štábním vagóně vrchního velitele dohodových vojsk. Formálním zakončením války byly Pařížské předměstské smlouvy v roce 1919. Po skončení první světové války se zásadně změnil dosavadní politický, kulturní a sociální řád světa. Zaniklo Rakousko-Uhersko, carské Rusko, Německé císařství i Osmanská říše a formovala se celá řada nových nástupnických států, mimo jiné také Československo.

Áno, objednávam si numizmat Anjel víťazstva v desiatich unciach rýdzeho striebra za cenu € 1190 (+ 4,99 € poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Peniaze nezasielam dopredu, album bude hradený pri odbere dobierky poštovému doručovateľovi. Nepodstupujem tým žiadne riziko, album môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. V takom prípade mi Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bol album zakúpený. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Ponuka platí do vypredania zásob. Kompletné obchodné podmienky nájdete na www.narodnapokladnica.sk. Ako náš existujúci zákazník ste boli informovaní o spracúvaní Vašich osobných údajov našou spoločnosťou. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje a v našich všeobecných obchodných podmienkach.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Kov:
Rýdze striebro 999/1000
Priemer:
76,25 mm
Hmotnosť:
311,54 g (10 uncí)
Kvalita:
Proof (najvyššia mincová kvalita, leštené razidlo)
Nominálna hodnota:
100 dolárov
Krajina pôvodu:
Kanada
Rok emisie:
2018
Limitácia:
750 ks pre celý svet