GEORGE WASHINGTON

Ako prvá minca z kolekcie Americké strieborné doláre na počesť prvého prezidenta Spojených štátov amerických.

30. apríla roku 1789 zložil George Washington ako prvý prezident v histórii Spojených štátov amerických svoj sľub. Otec amerického národa si za hlavný cieľ svojej vlády vytýčil posilnenie mladého amerického štátu.

Oficiálna strieborná minca bola emitovaná Spojenými štátmi v roku 1982 na počesť 250. výročia narodenia Georgea Washingtona. Na averze je zobrazená postava Georgea Washingtona na koni. Reverz znázorňuje rezidenciu prvého prezidenta Spojených štátov amerických.

Precízne a originálne vyhotovenie dodáva tejto striebornej minci nie len numizmatickú, ale aj historickú hodnotu.

Nepremeškajte možnosť vlastniť prvý exemplár fascinujúcej zbierky Americké strieborné doláre a objednajte si mincu George Washington ešte dnes.

Americké strieborné doláre

Oficiálne americké strieborné pamätné mince osobitným spôsobom dokumentujú významné udalosti v histórii Spojených štátov.

Či to bolo pri príležitosti storočnice Sochy slobody, alebo na uctenie pamiatky slávneho prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho – každá z týchto pamätných a najviac vyhľadávaných strieborných mincí, emitovaných vládou Spojených štátov odzrkadľuje najvýznamnejšie kapitoly dejín tohto veľkého a hrdého štátu.

Pri vlastníctve tejto kolekcie sa taktiež stávate majiteľom jedinečných doplnkov, ktoré postupne v priebehu zbierania získavate úplne zadarmo.

Zdarma ku kolekcii:

  • Číslovaný Certifikát vlastníctva Vašej kolekcie
  • Certifikát autentickosti obsahujúci podrobnosti o každej minci
  • Unikátna kazeta na uschovanie Vašich numizmatických exemplárov

Národná Pokladnica ako súčasť skupiny Samlerhuset BV má tú česť byť oficiálnym distribútorom tejto exkluzívnej kolekcie v Slovenskej republike. Nakoľko je záujem po celom svete obrovský, máme pre našich zberateľov na Slovensku k dispozícii iba 2000 kolekcií. Neváhajte a pripojte sa k zberateľom tejto exkluzívnej kolekcie po celom svete.

Áno, chcem začať zbierať strieborné mince z kolekcie Americké strieborné doláre. Objednávam si prvú mincu George Washington za zvýhodnenú cenu iba € 29,95 vrátane poštovného a balného (namiesto € 59,95). Peniaze nezasielam dopredu, strieborná minca bude hradená pri odbere dobierky poštovnému doručovateľovi. Pokiaľ si striebornú mincu „George Washington“ ponechám, objednám si tak ďalšie mince z kolekcie „Americké strieborné doláre“, ktorá obsahuje celkom tridsaťšesť mincí. Tie budem dostávať približne raz za mesiac, každú za cenu € 59,95 (+ € 3,95 poštovné a balné). Každú striebornú mincu môžem vrátiť do 14 dní odo dňa jej doručenia. V takomto prípade mi Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bola strieborná minca zakúpená. Zbieranie strieborných mincí z kolekcie „Americké strieborné doláre“ môžem kedykoľvek ukončiť. O svojom rozhodnutí ukončiť zbieranie musím bezodkladne informovať Národnú Pokladnicu písomne, telefonicky alebo emailom.

Táto ponuka je platná do 31. 12. 2018, pokiaľ nedôjde k vypredaniu zásob. Máte právo kedykoľvek ukončiť objednávku strieborných mincí z kolekcie Americké strieborné doláre a nechať odstrániť svoje údaje z rezervačného zoznamu kolekcie. Po ukončení objednávky mi už nebudú ďalšie mince z kolekcie zasielané. Národná Pokladnica s.r.o. si vyhradzuje právo zvýšiť čiastku poštovného a balného za podmienok uvedených vo Všeobecných obchodných podmienkach. Národná Pokladnica s.r.o. vylučuje prijatie ponuky s dodatkom alebo odchýlkou v zmysle ustanovenia § 44 ods. 2 zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov. Všeobecné obchodné podmienky Národnej Pokladnice s.r.o. nájdete na www.narodnapokladnica.sk.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Kov :
Striebro 900/1000
Nominálna hodnota :
1/2 dolára
Hmotnosť :
12,5 g
Priemer:
30,6 mm
Krajina emitenta:
Spojené štáty americké
Rok emisie:
1982
Kvalita:
Vynikajúcu stav