Prekrásne secesné diela zušľachtené rýdzim zlatom

Alfons Mucha - Ľalia

Najnovšia kolekcia pamätných medailí oslavuje jedného z najväčších umelcov sveta a predstaviteľa doby secesie - Alfonsa Muchu. Jeho motívmi sa inšpirovala Gabriela Soukalová a vytvorila návrhy medailí, kde každá z nich je súčasťou slávnych obrazov. Toto unikátne spojenie numizmatiky s umeleckým dielom emitovala Národná Pokladnica úplne prvý krát!

Emisia "Ľalia" je zušľachtená rýdzim zlatom 999/1000 a na jej averze môžete obdivovať nádherný motív slávneho obrazu tak, ako ho navrhla autorka medaily. Písmeno "M" predstavuje prvé písmeno zo slova MUCHA.

Jedinečnosti pridáva jeho úctihodná veľkosť - 50 mm. Každá medaila je tak unikátnym umeleckým dielom, na ktoré sa budete vždy so zaujatím dívať.

Na reverze je detailným spôsobom stvárnený český lev, tak ako ho navrhol sám Alfons Mucha na stokorunovú bankovku, nápis REPUBLIKA ČESKOSLOVENSKÁ a celé meno umelca.

Muchove nežné kvetinové motívy, ladné krivky žien a zemité farebné kombinácie ozdobili mnoho diel. Bol všestranným umelcom, návrhárom a predovšetkým obdivovateľom krásy každého druhu! Hlavným posolstvom Muchovej tvorby bolo zachytiť a sprostredkovať krásu - harmóniu tela a mysle, rovnováhu medzi vonkajším a vnútorným svetom.

Súčasťou zásielky je elegantný numizmatický zakladač a Certifikát autentickosti, ktoré od nás získate úplne zadarmo. Zakladač po zložení slúži ako stojan k vystaveniu numizmatu.

Medaila "Ľalia" s písmenom M je prvá emisia z mini kolekcie M*U*C*H*A. Viac o tejto kolekcii nájdete v záložke "O kolekcii".

Ikonické diela majstra secesie Alfons Mucha na medailách zušľachtených rýdzim zlatom

Každá medaila jedinečnej zbierky Alfons Mucha je zušľachtená rýdzim zlatom 999/1000. Vďaka nadpriemernej veľkosti - 50 mm na nich vyniknú prekrásne motívy žien a kvetín. Ich originalitu doplňuje vždy jedno farebné písmeno zo slova "MUCHA".

S kolekciou zadarmo obdržíte unikátny numizmatický album. Ten po zložení slúži ako stojan. Po skompletizovaní série tak získate unikátny umelecký celok, ktorý bude zdobiť Váš domov. Táto séria je striktne limitovaná iba 5000 kolekciami.

Každá z piatich medailí tejto kolekcie je súčasťou slávneho obrazu. Toto unikátne spojenie numizmatiky s umeleckým dielom emitovala Národná Pokladnica úplne prvý krát!

Gabriela Soukalová pri práci

Autorkou návrhov je bývalá biatlonistka a teraz tiež medailérka Gabriela Soukalová. Jej originálne čiernobiele kresby návrhov môžete vidieť na numizmatickom albume, na miestach, kam si môžete umiestniť samotné medaile.

Objednaním pamätnej medaile "Ľalia" s písmenom M zároveň získate prednostné právo na ďalšie pamätné medaile, ktoré sú rovnako prekrásnymi umeleckými dielami.

Ako súčasť zbierky obdržíte ZADARMO:

  • Numizmatický album - už s prvou medailou
  • Certifikát autentickosti ku každej medaile
  • Jubilejnú pamätnú medailu Alfons Mucha zo základného kovu ako darček ZADARMO (už s 3. medailou)

Ikonické diela majstra secesie Alfons Mucha na medailách zušľachtených rýdzim zlatom

Cena prvej medaile je 24,95 €. Naviac poštovné prvej hradíme za Vás. Cena ďalších medailí v kolekcii je 49,95 € (+ 3,95 € poštovné a balné). Pamätné medaile zo zbierky M*U*C*H*A budete dostávať približne každý mesiac. Každú medailu môžete vrátiť do 14 dní odo dňa jej doručenia. V takomto prípade Vám Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bola pozlátená medaila zakúpená.

Numizmatický zakladač pre kolekcii Alfons Mucha

"Vzťah k umeniu mám od malička veľmi kladný i vďaka rodičom, ktorí ma k nemu viedli z mnohých dôvodov. Verím, že toto odvetvie má na spoločnosť väčší vplyv, než sme si schopní uvedomiť. Rozvíja v nás mnoho stránok tak, ako žiadne iné odvetvie v našom živote. Robí nás vnímavejšími, rozvíja našu predstavivosť, citlivosť, empatiu, zlepšuje komunikáciu medzi nami a mohla by som dlho pokračovať. Páči sa mi, že umenie nemá hranice a zobrazuje i ľudské stránky, alebo stránky života, ktoré sú tabuizované a tým vyvolávajú spoločenské diskusie a zvyšujú šance veci meniť.

Jednoducho si svoj život bez umenia neviem predstaviť a pokiaľ áno, bol by strohý a skoro sa mi zdá, že až nekvalitný.

Je mi veľkou cťou, že mi spoločnosť Národná Pokladnica zverila svoju dôveru a mohla som na tejto kolekcii pracovať. Snažila som sa odviezť maximálnu prácu rovnako ako tomu bolo donedávna pri športových zápoleniach.

Snažila som sa k tejto téme pristupovať originálnym spôsobom i keď to vzhľadom k množstvu už hotových prác českých i zahraničných umelcov nebolo jednoduché. Mojou snahou bolo prepojiť medaile a numizmatický album v jeden celok. Vytvoriť komplexnú sadu medailí, ktoré budú fungovať v spojení s krásnou kazetou v ktorej sú usadené a nadväzujú na ňu. Spoločne tvoria jedno dielo".

Gabriela Koukalová, autorka návrhov

Áno, chcem začať zbierať pozlátené medaily z kolekcie: M*U*C*H*A. Objednávam si prvú medailu "Ľalia" za zvýhodnenú cenu iba 24,95 vrátane poštovného a balného (namiesto 49,95 ). Peniaze nezasielam dopredu, pozlátená madaila Ľalia bude hradená pri odbere dobierky poštovému doručovateľovi. Pokiaľ si medailu Ľalia ponechám, objednám si tak ďalšie pozlátené medaile z kolekcie M*U*C*H*A. Tie budem dostávať približne raz za mesiac, každú za cenu 49,95 (+ 3,95 poštovné a balné). Každú pozlátenú medailu môžem vrátiť do 14 dní odo dňa jej doručenia. V takomto prípade mi Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bola pozlátená medaila zakúpená. Zbieranie medailí z kolekcie M*U*C*H*A môžem kedykoľvek ukončiť. O svojom rozhodnutí ukončiť zbieranie musím bezodkladne informovať Národnú Pokladnicu písomne, telefonicky alebo emailom.

Táto ponuka je platná do 31. decembra 2023, pokiaľ nedôjde k vypredaniu zásob. Máte právo kedykoľvek ukončiť zbieranie pozlátených medailí z kolekcie M*U*C*H*A a nechať odstrániť svoje údaje z rezervačného zoznamu kolekcie. Po ukončení objednávky Vám už nebudú ďalšie medaile z kolekcie zasielané. Národná Pokladnica s.r.o. si vyhradzuje právo zvýšiť čiastku poštovného a balného za podmienok uvedených vo Všeobecných obchodných podmienkach. Národná Pokladnica s.r.o. vylučuje prijatie ponuky s dodatkom alebo odchýlkou v zmysle ustanovenia § 44 ods. 2 zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov. Všeobecné obchodné podmienky Národnej Pokladnice s.r.o. nájdete na www.narodnapokladnica.sk.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.