Táto jedinečná minca z 5 uncí rýdzeho striebra oslavuje unikátny moment našich dejín. Tento rok je to presne 80 rokov od prelomenia kódu Enigma. Na túto príležitosť bola vyrazená aj táto prekrásna minca v netradičnom tvare.

Už spomínaný netradičný tvar nie je jedinou unikátnosťou tejto mince. Najzaujímavejšia je jej reverzná strana, ktorá ukrýva zašifrovanú správu, ktorú môže rozlúštiť iba jej majiteľ pomocou špeciálneho šifrujúceho, rotujúceho mechanizmu.

Minca bola vyrazená v najvyššej mincovej kvalite - Brilliant uncirculated. Vo veľmi striktnej limitácii, iba 4 999 kusov pre zberateľov a milovníkov šifier na celom svete.

Objednávkou získate:

  • Mincu z 5 uncí rýdzeho striebra 999/1000
  • Netradičný tvar mince
  • Rotujúci šifrujúci mechanizmus na reverznej strane
  • Striktnú limitáciu - 4 999 kusov
  • Nadštandardný priemer 65 mm
  • Najvyššiu mincovú kvalitu
  • Elegantné balenie a Certifikát autentickosti

Staňte sa jedným z mála zberateľov, ktorí spolu s touto striebornou mincou prelomia kód Enigma a odhalia tajnú správu na jej reverze!

Kód Enigma bol prelomený 9. júla 1941 poľskými matematikami, ktorí sú zobrazení na minci. Uvedomili si, že kľúčom na určenie kódu sú matematické vzorce.

Práve vďaka tomu sa potom podarilo dešifrovať nemeckú komunikáciu, čo výrazne prispelo k definitívnej porážke nacistického Nemecka a koncu druhej svetovej vojny.

Áno, objednávam si mincu Enigma z 5 uncí rýdzeho striebra za cenu 699 € (+ 4,99 poštovné a balné). Nepodstupujem tým žiadne riziko, mincu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Táto ponuka je platná do vypredania zásob. Máte právo kedykoľvek ukončiť objednávku a nechať odstrániť svoje údaje z rezervačného zoznamu. Národná Pokladnica s.r.o. si vyhradzuje právo zvýšiť čiastku poštovného a balného za podmienok uvedených vo Všeobecných obchodných podmienkach. Národná Pokladnica s.r.o. vylučuje prijatie ponuky s dodatkom alebo odchýlkou v zmysle ustanovenia § 44 ods. 2 zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov. Všeobecné obchodné podmienky Národnej Pokladnice s.r.o. nájdete na www.narodnapokladnica.sk.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Kov:
Ag 999/1000
Priemer:
65 mm
Hmotnosť:
5oz = 155,5 g
Kvalita:
BU
Nominálna hodnota:
10 gibraltarskych liber
Krajina pôvodu:
Gibraltar
Rok emisie:
2021
Limitácia:
4 999 ks