Výročie Malého princa zvečnené na zlatej minci

Exkluzívna designérska zlatá minca s veľmi nízkou limitáciou razby

Predstavujeme Vám dizajnérsku novinku, ktorá teraz patrí do našej exkluzívnej ponuky zlatých mincí. Jedná sa o prestížny numizmat z francúzskej mincovne, ktorá tento dizajnérsky mincovnícky skvost vydala k 75. výročiu oslavy vydania knihy Malý princ, ktorá má svojich obľúbencov v každej vekovej kategórii od tých úplne najmladších až po tých najstarších.

Veríme, že táto minca Vás vráti v myšlienkach do príbehu Malého princa a prebudí vo Vás dávno zabudnuté spomienky.

Minca bola vyrazená z rýdzeho zlata 999/1000. Averz mince zdôrazňuje portrét Malého princa, ktorý je obklopený 75 hviezdami pripomínajúcimi výročie oslavované v roku 2021, teda 75. výročia vydania knihy vo Francúzsku. Hviezdne pozadie dopĺňa aj planéta Saturn. Reverznú stranu mince zdobí logo k 75. výročiu Malého princa a názov knihy "Malý princ" hneď v niekoľkých jazykoch: francúzštine, angličtine, nemčine a japončine.

Príbeh malého princa je jednou z najviac predávaných a prekladaných kníh všetkých čias. Aktuálne je toto dielo preložené do viac ako 301 jazykov a dialektov. Príbeh bol adaptovaný do nespočetných umeleckých foriem a médií, zahŕňajúcich audio nahrávky, rozhlasové hry, živé prenosy, filmy, televízne inscenácie, baletu, opery a iných.

Rezerváciou získate:

  • Mincu z rýdzeho zlata 999/1000
  • Exkluzívnu razbu z Parížskej mincovne
  • Najlepšiu kvalitu mince - Proof
  • Doslova rýdzu spomienku na detstvo
  • Jedinečný darček pre milovníkov príbehu malého princa
  • Exkluzívne balenie mince!

Vedeli ste že, malý princ nie je na numizmatoch znázornený prvýkrát? Pred zavedením eura vo Francúzsku bol Antoine de Saint-Exupéry a kresba z malého princa vyobrazená na 50 frankovej bankovke. Teraz môžete mať malého princa doma aj vy!

Kniha z počiatku 20. storočia rozpráva príbeh pilota, ktorý stroskotá na Sahare, kde sa prvýkrát stretáva s Malým princom z inej planétky. Pilotom v rozprávaní sa stáva sám autor. V príbehu nájdeme mnoho metafor, prirovnaní, personifikácií, hyperbol a Exupéryho autorskej kresby, ktoré sú často reprodukované do väčšiny vydania.

Príbeh začína pilotovou snahou opraviť lietadlo, kde do deja vstupuje aj Malý princ. Ten pilota prosí, aby mu nakreslil baránka, namiesto ktorého ale dostane kresbu hada so slonom, čo dospelí považujú za znázornenie klobúka. Malý princ je ale nespokojný, preto mu pilot nakreslí baránka v krabici.

Ďalej sa dostávame k rozprávaniu o domove Malého princa, planétke B612, troch sopkách a princovom zozname denných činností. Dozvedáme sa, že svoj čas venuje starostlivosti o planétku, kde vytrháva neustále rastúce baobaby a neskôr si aj zamiluje ružičku, ktorá mu prejaví čistú lásku. Malý princ sa nakoniec odhodlá a opustí planétku, pretože chce vidieť vesmír. To sa mu splní, pretože pri svojej výprave navštívi šesť planétok.

Áno, objednávam si zlatú mincu Malého princa za cenu € 133,90 (+ 4,99 € poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 30 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Peniaze nezasielam dopredu, minca bude hradená pri odbere dobierky poštovému doručovateľovi. Nepodstupujem tým žiadne riziko, mincu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. V takom prípade mi Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bola minca zakúpená. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Ponuka platí do vypredania zásob. Kompletné obchodné podmienky nájdete na www.narodnapokladnica.sk. Ako náš existujúci zákazník ste boli informovaní o spracúvaní Vašich osobných údajov našou spoločnosťou. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje a v našich všeobecných obchodných podmienkach.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Špecifikácia
Kov:
Zlato 999/1000
Priemer:
13 mm
Hmotnosť:
0,5 g
Kvalita:
Proof
Nominálna hodnota:
€ 5
Krajina pôvodu:
Francúzsko
Rok emisie:
2021
Limitácia:
5 000 kusov