Oslávte 20. výročie eura spolu s poslednými mincami Európy. Exkluzívna sada 12 mincí z doby pred zavedením jednotnej meny eura je prekrásnou zbierkou, nielen pre milovníkov numizmatiky.

Medzi týchto 12 pionierskych krajín, ktorých posledné národné mince nájdete v tejto exkluzívnej a jedinečnej zberateľskej sade, patrili: Belgicko, Fínsko, Francúzsko, Írsko, Taliansko, Luxembursko, Nemecko, Holandsko, Portugalsko, Rakúsko, Grécko a Španielsko.

Medzi mincami tohto setu tak nájdete napríklad Fenik, Centim, Drachmu, Liru, Escudo, tak ako boli v obehu v poslednom roku pred zavedením novej meny eura. Každá z mincí tak predstavuje jedinečnú národnú symboliku. Z tohto dôvodu je aj ich špecifikácia veľmi široká.

Mince pohybujúce sa svojimi rozmermi v rozmedzí od 14 do 21 milimetrov a váhou od 0,55 do 3,66 gramov sú zhotovené z najrôznejších kovov, medzi ktorými nájdete bronz, nikel, aluminium aj meď. Rozmanitá je pochopiteľne aj škála motívov na averze a reverze reprezentujúca národné hodnoty a identitu zastúpených krajín.

Objednávkou získate:

  • Sadu 12 rôznych mincí z doby pred zavedením €
  • Mince v neobehovej kvalite
  • Tematický mincový album
  • Jedinečnú limitáciu iba 1000 sád
  • Vhodný darček nielen pre numizmatických nadšencov

Sada mincí je uložená v krásnom numizmatickom albume s motívom mapy Európy a vlajky Európskej únie.

Dňa 7. februára 1992 sa 12 členských štátov dohodlo v Maastrichtskej zmluve na založení Európskej únie (EÚ). Okrem hospodárskej únie bola kľúčovou súčasťou týchto dohôd menová únia. V decembri 1995 sa zástupcovia 15 členských krajín dohodli, že spoločná mena sa bude nazývať „euro“, a rozhodli o konečnom harmonograme jej oficiálneho zavedenia.

Dosiahla sa dohoda o tom, ktoré štáty vstúpia do Hospodárskej a menovej únie (HMÚ), a nasledovalo vytvorenie Európskej centrálnej banky (ECB). Medzi národy patrili Rakúsko, Belgicko, Fínsko, Francúzsko, Nemecko, Írsko, Taliansko, Luxembursko, Holandsko, Portugalsko a Španielsko.

V júni 2000 bolo do eurozóny prijaté aj Grécko. Dňa 1. januára 1999 boli stanovené oficiálne výmenné kurzy pre meny všetkých štátov zúčastňujúcich sa Únie. Zodpovednosť za fiškálnu politiku v tejto dobe oficiálne prevzala Európska centrálna banka, kedy bolo zavedené euro ako prostriedok pre bezhotovostný prevod finančných prostriedkov. Dňa 1. januára 2002 začala oficiálna výmena všetkých národných mien za eurobankovky a mince.

Áno, objednávam si sadu 12 mincí pred zavedením eura za cenu 39,95 € (+ 4,99 poštovné a balné). Nepodstupujem tým žiadne riziko, medailu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Táto ponuka je platná do vypredania zásob. Máte právo kedykoľvek ukončiť objednávku a nechať odstrániť svoje údaje z rezervačného zoznamu. Národná Pokladnica s.r.o. si vyhradzuje právo zvýšiť čiastku poštovného a balného za podmienok uvedených vo Všeobecných obchodných podmienkach. Národná Pokladnica s.r.o. vylučuje prijatie ponuky s dodatkom alebo odchýlkou v zmysle ustanovenia § 44 ods. 2 zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov. Všeobecné obchodné podmienky Národnej Pokladnice s.r.o. nájdete na www.narodnapokladnica.sk.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Sada:
12 mincí
Kov:
rôzne
Priemer:
rôzne
Hmotnosť:
rôzne
Kvalita:
neobehová
Nominálna hodnota:
rôzne
Krajina pôvodu:
rôzne
Rok emisie:
rôzne
Limitácia:
1 000 sad