Archanjel Michal na jednej unci rýdzeho striebra

Jedna z najvyhľadávanejších mincí sveta!

S hrdosťou Vám predtasvujeme výnimočnú striebornú mincu Archanjel Michal. Mincu v nominálnej hodnote 1 hrivna emituje Národná banka Ukrajiny.

Oficiálna strieborná minca Archanjel Michal je razená z jednej unce (31,1 gramov) rýdzeho striebra 999/1000. Jej dizajn bol navrhnutý ukrajinskými výtvarníkmi Volodymyrom Taranom, Oleksandrom Charukom a Serhijom Charukom. Vyrytá bola Romanom Čajkovským a Svjatoslavom Ivaněnkom. Emisia je obmedzená počtom 10 000 kusov pre celý svet, čo ešte zvyšuje jej hodnotu.

Na reverze mince je vyobrazený archanjel Michal, krotý je považovaný za svätého patróna a ochrancu Ukrajiny. Je oblečený v starobylom, takmer rímskom odeve a vyzbrojený mečom. Po obvode reverzu je úryvok básne Tarasa Ševčenka: Hajdamáci, o kozáckom povstaní na strednej Ukrajine: „... za nás a dušu pravých mužov, a silu archistratéga Michala“.

V hornej časti averzu je malý štátny znak Ukrajiny s polkruhovým nápisom НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ (Národná banka Ukrajiny). Uprostred mince sa nachádza osemboká obruba, v ktorej je vyobrazený štít so znakom Národnej banky Ukrajiny. Spodná časť averzu znázorňuje nominálnu hodnotu mince, rok razby a nechýbajú informácie o rýdzosti kovu a hmotnosti.

Rezerváciou získate:

  • 1 uncu rýdzeho striebra 999/1000
  • Jednu z celosvetovo najvyhľadávanejších strieborných mincí
  • Obmedzenú limitáciu - 10 000 kusov pre celý svet
  • ZADARMO: čierny rám na vystavenie mince

Archanjel Michal je jednou z najdôležitejších biblických postáv a ochrancom ľudstva. Teraz ho môžete získať na minci z 1 unce rýdzeho striebra 999/1000!

Špecifikácia
Kov:
Rýdze striebro 999/1000
Priemer:
38,6 mm
Hmotnosť:
31,1 g (1 oz)
Kvalita:
BU
Rok emisie:
2018
Limitácia:
10 000 kusov celosvetovo

Domitianus bol mladším synom cisára Vespasiana. Po smrti brata Tita, ktorý trpel ťažkou chorobou, sa stal cisárom. Jeho predchodcovia boli predobrazom dobrého cisára, ale Domitianus bol vzorom tyrana na tróne. Za jeho vlády došlo k novým sporom so senátom a k ich krutému prenasledovaniu. Na svoj nákladný život a realizáciu svojich plánov premrhal štátne prostriedky a mal vytvorenú sieť svojich platených donášačov, ktorí cisára informovali aj o kresťanských aktivitách v Ríme.

 Keď bol apoštol Ján pre svoju vieru vo vyhnanstve na ostrove Patmos, v Rímskej ríši vládol práve cisár Domitianus. Za jeho vlády sa kresťanom žilo ešte horšie, ako za vlády cisára Nera a prenasledoval kresťanov aj z radov rímskej šľachty.

 

Áno, objednávam si striebornú mincu Archanjel Michal za cenu € 79,95 (+ € 4,90 poštovné a balné). Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Peniaze nezasielam dopredu, minca bude hradená pri odbere dobierky poštovému doručovateľovi. Nepodstupujem tým žiadne riziko, mincu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. V takom prípade mi Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bola minca zakúpená. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti a rám ZADARMO. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Ponuka platí do 30. apríla 2020 alebo do vypredania zásob. Kompletné obchodné podmienky nájdete na www.narodnapokladnica.sk. Ako náš existujúci zákazník ste boli informovaní o spracúvaní Vašich osobných údajov našou spoločnosťou. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje a v našich všeobecných obchodných podmienkach (nová verzia od 25. 5. 2018 z dôvodu prijatia novej legislatívy).

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.