170. výročie narodenia T. G. Masaryka

Prezident Osloboditeľ so slovenskými koreňmi
na medaile zo 14-karátového zlata!

Dňom vzniku samostatného Česko-Slovenska je považovaný 28. október 1918. Tomáš Garrigue Masaryk sa stal prvým prezidentom Československa a bol kľúčovou osobou pri založení ČSR spolu s M. R. Štefánikom a E. Benešom. Národná Pokladnica k ucteniu významnej udalosti - 100. výročia vzniku ČSR v tomto roku - vyrazila prekrásnu pamätnú medailu do zlata vysokej rýdzosti 585/1000.

Medaila je razená v najvyššej kvalite - lešteným razidlom, umožňuje vyniknúť aj tým najmenším detailom tohto exempláru, s motívom velikána T. G. Masaryka. Na averznej strane medaily je vyobrazený portrét T. G. Masaryka, reverzná strana predstavuje podobizeň znak SR a nápis na okruží. Pamätná medaila disponuje priemerom 18 mm a hmotnosťou 2,00 g.

Tento rok si zároveň pripomíname 170. výročie narodenia prvého Československého prezidenta Tomáša Garrigue Masaryka. Oslávte výročie narodenia T. G. Masaryka, ktorého otec bol pôvodom Slovák, spolu s exkluzívnou medailou razenou do 14-karátového zlata!

Rezerváciou získate:

  • 14-karátové zlato 585/1000
  • Najvyššiu kvalitu razby, leštené razidlo
  • Emisiu razenú pri príležitosti 100. výročia vzniku ČSR
  • Elegantný zberateľský rámček ZADARMO

Špecifikácia
Kov:
Zlato 585/1000
Priemer:
18 mm
Hmotnosť:
2,00 gramov
Kvalita:
Najvyššia kvalita razby - leštené razidlo
Rok emisie:
2018
Emitent:
Národná Pokladnica

Tomáš Garrigue Masaryk sa narodil 7. marca 1850. Pochádzal z národnostne zmiešanej rodiny. Otec, slovenský kočiš pracujúci na panskom statku a matka, kuchárka nemeckej národnosti. Tomáš bol najstarším z piatich súrodencov, avšak dospelosti sa dožili iba bratia Ludvík a Martin. Počas štúdia na filozofickej fakulte v Lipsku sa zoznámil s Charlottou Garrigue, dcérou newyorského podnikateľa, s ktorou sa neskôr oženil a z úcty k nej a jej rodine prijal jej priezvisko a pridal ho k svojmu menu.

Počas prvej svetovej vojny odišiel Masaryk do Ženevy, aby tu zviditeľnil český národ a presvedčil šatníkov európskych veľmocí o potrebnosti a užitočnosti samostatného českého štátu. Neskôr spolu s Eduardom Benešom odišiel do Francúzska, kde sa k ním pripojil Milan Rastislav Štefánik a vďaka tomuto spojeniu nakoniec vznikol spoločný česko-slovenský štát.

Snaha Masaryka a jeho spolupracovníkov bola nakoniec korunovaná úspechom a Česko-Slovensko bolo dňa 28. októbra 1918 uznané samostatným štátom. Masaryk bol následne 14. novembra 1918 zvolený prvým prezidentom novo vzniknutej krajiny. V máji 1934 ním bol zvolený po štvrtýkrát a naposledy. 14. decembra 1935 abdikoval zo zdravotných dôvodov a zostal na zámku v Lánoch, kde v septembri 1937 zomrel. Ešte za jeho života bol prijatý zákon „Masaryk sa zaslúžil o štát“, známy tiež ako Lex Masaryk. Za zásluhy o štát mu parlament udelil titul „Prezident Osloboditeľ“ a celkom sedemnásťkrát bol navrhnutý na Nobelovu cenu mieru.

Áno, objednávam si zlatú medailu T. G. Masaryk za cenu € 149,95 (+ 5,95 € poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Peniaze nezasielam dopredu, medaila bude hradená pri odbere dobierky poštovému doručovateľovi. Nepodstupujem tým žiadne riziko, medailu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. V takom prípade mi Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bola medaila zakúpená. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Ponuka platí do 31. decembra 2022 alebo do vypredania zásob. Kompletné obchodné podmienky nájdete na www.narodnapokladnica.sk. Ako náš existujúci zákazník ste boli informovaní o spracúvaní Vašich osobných údajov našou spoločnosťou. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje a v našich všeobecných obchodných podmienkach (nová verzia od 25. 5. 2018 z dôvodu prijatia novej legislatívy).

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.