Včela medonosná

na jednej unci rýdzeho striebra

Včela medonosná

Ohodnoťte produkt ako prvý!

0
  • 1 uz rýdzeho striebra 999/1000
  • Striktná limitácia - iba 1500 kusov pre celý svet
  • Najvyššia kvalita razby
  • Certifikát autentickosti a drevená kazetu
  • Typ: Jednotlivý produkt
  • Dostupnosť: Obmedzené množstvo
Cena: € 139

Včela medonosná na jednej unci rýdzeho striebra

Ohrozený druh včely uctený striebornou mincou s nízkou limitáciou!

Predstavujeme Vám výnimočnú striebornú mincu Včela medonosná s prekrásne spracovaným dizajnom, ktorý nám pripomína zásadný význam včely medonosnej v prírode, a zároveň v živote človeka.

 

Minca je vyrazená do rýdzeho striebra (999/1000). Emisia je spracovaná v najvyššej mincovej kvalite pomocou špeciálneho lešteného razidla, v kvalite Proof. Vďaka uvedenému spôsobu spracovania vyniknú aj tie najmenšie detaily a ich prepracovanosť. Hmotnosť numizmatu je jedna troyská unca (presnejšie 31,103 gramu) a priemer 38,61 milimetrov. Nominálna hodnota mince je 1 000 frankov a emitentom je Barbados.

 

Averzná aj reverzná strana mince veľmi detailne a umelecky prezentuje tvrdú prácu jedného z najvýznamnejších druhov triedy hmyzu - včely medonosnej. Na reverze je skutočne majstrovsky vyobrazený včelí plást s niekoľkými včelami a stred je náležite ozdobený pozlátenou včeľou kráľovnou. Na okraji je uvedený názov Benefit of Nature, čo je názov série venovanej prínosom a pozitívnym vplyvom prírody. Dominantou averznej strany je opäť včela na včeľom pláste, a zároveň sa tu nachádza zmenšený portrét kráľovnej Alžbety II., spolu s názvom emitenta a nominálnou hodnotou. Po obvode emisie je uvedená jej hmotnosť, rýdzosť a rok razby.

Rezerváciou získate:

  • 1 unci rýdzeho striebra 999/1000
  • Striktnú limitáciu - iba 1500 kusov pre celý svet
  • Najvyššiu kvalitu razby
  • Certifikát autentickosti drevenú kazetu

Staňte sa hrdým vlastníkom unikátnej striebornej mince poukazujúcej na ohrozený druh včely. Minca je striktne limitovaná, iba 1500 kusov je k dispozícii pre celý svet!

Cena: € 139
Špecifikácia
Kov:
Rýdze striebro 999/1000
Hmotnosť:
31,10 g (1 oz)
Priemer:
38,61 mm
Kvalita:
Najvyššia kvalita razby
Limitácia:
Iba 1500 kusov

Prostredníctvom tejto nádhernej striebornej mince sa poukazuje na ohrozený druh včely medonosnej. Včela medonosná (Apis mellifera) patrí medzi blanokrídly hmyz. Ide o jedného z najznámejších predstaviteľov spoločenského hmyzu. Včely žijú v spoločenstve nazývanom včelstvo. Každé včelstvo zahŕňa jednu matku, mnoho robotníc a určité množstvo trúdov. Množstvo trúdov závisí na sile včelstva, dostupnosti peľu a ročnej dobe. Jednotliví členovia včelstva sú na sebe závislí. Matka má úlohu klásť vajíčka, čím zabezpečuje obnovu včelstva. Trúdi oplodňujú matky a v prípade potreby pomáhajú zahrievať včelí plod. Robotnicevykonávajú pre včelstvo všetky ostatné potrebné práce, ako napr. vyhľadávanie a prinášanie potravy (nektár, medovica, peľ, voda), spracovávanie medu z nektáru a medovice, konzervovanie peľu, stavbu plástov, kŕmenie matky, trúdov a plodu, stráženie vchodu do úľa, upratovanie a čistenie, vetranie a udržiavanie správnej teploty v úli, a mnoho ďalších činností.

 

Opeľovanie - táto činnosť včelstva je nepochybne najdôležitejším včelím produktom. Rastliny sú na opelení hmyzom priamo závislé, bez neho by nedošlo k produkcii semien, nutných pre rozmnožovanie rastlín. Včela medonosná využíva peľ ako zdroj bielkovín. Rastliny ho produkujú mnohonásobne viac než je potrebné na opeľovanie. Pri zbere tak včela mimovoľne opeľuje rastlinu, prospech je na oboch stranách. Hodnota práce včely vykonanej opeľovaním sa ťažko vyčísľuje. Bežne sa uvádza, že je zhruba 10x vyššia než je hodnota vyprodukovaného medu. Včela medonosná má najvyššie hospodárske využitie.