Včela medonosná na jednej unci rýdzeho striebra

Ohrozený druh včely uctený striebornou mincou s nízkou limitáciou!

Predstavujeme Vám výnimočnú striebornú mincu Včela medonosná s prekrásne spracovaným dizajnom, ktorý nám pripomína zásadný význam včely medonosnej v prírode, a zároveň v živote človeka.

 

Minca je vyrazená do rýdzeho striebra (999/1000). Emisia je spracovaná v najvyššej mincovej kvalite pomocou špeciálneho lešteného razidla, v kvalite Proof. Vďaka uvedenému spôsobu spracovania vyniknú aj tie najmenšie detaily a ich prepracovanosť. Hmotnosť numizmatu je jedna trójska unca (presnejšie 31,103 gramu) a priemer 38,61 milimetrov. Nominálna hodnota mince je 1 000 frankov a emitentom je Barbados.

 

Averzná aj reverzná strana mince veľmi detailne a umelecky prezentuje tvrdú prácu jedného z najvýznamnejších druhov triedy hmyzu - včely medonosnej. Na reverze je skutočne majstrovsky vyobrazený včelí plást s niekoľkými včelami a stred je náležite ozdobený pozlátenou včeľou kráľovnou. Na okraji je uvedený názov Benefit of Nature, čo je názov série venovanej prínosom a pozitívnym vplyvom prírody. Dominantou averznej strany je opäť včela na včeľom pláste, a zároveň sa tu nachádza zmenšený portrét kráľovnej Alžbety II., spolu s názvom emitenta a nominálnou hodnotou. Po obvode emisie je uvedená jej hmotnosť, rýdzosť a rok razby.

Rezerváciou získate:

  • 1 uncu rýdzeho striebra 999/1000
  • Striktnú limitáciu - iba 1500 kusov pre celý svet
  • Najvyššiu kvalitu razby
  • Certifikát autentickosti drevenú kazetu

Staňte sa hrdým vlastníkom unikátnej striebornej mince, poukazujúcej na ohrozený druh včely. Minca je striktne limitovaná, iba 1500 kusov je k dispozícii pre celý svet!

Špecifikácia
Kov:
Rýdze striebro 999/1000
Hmotnosť:
31,10 g (1 oz)
Priemer:
38,61 mm
Kvalita:
Najvyššia kvalita razby
Limitácia:
Iba 1500 kusov

Prostredníctvom tejto nádhernej striebornej mince sa poukazuje na ohrozený druh včely medonosnej. Včela medonosná (Apis mellifera) patrí medzi blanokrídly hmyz. Ide o jedného z najznámejších predstaviteľov spoločenského hmyzu. Včely žijú v spoločenstve nazývanom včelstvo. Každé včelstvo zahŕňa jednu matku, mnoho robotníc a určité množstvo trúdov. Množstvo trúdov závisí na sile včelstva, dostupnosti peľu a ročnej dobe. Jednotliví členovia včelstva sú na sebe závislí. Matka má úlohu klásť vajíčka, čím zabezpečuje obnovu včelstva. Trúdi oplodňujú matky a v prípade potreby pomáhajú zahrievať včelí plod. Robotnice vykonávajú pre včelstvo všetky ostatné potrebné práce, ako napr. vyhľadávanie a prinášanie potravy (nektár, medovica, peľ, voda), spracovávanie medu z nektáru a medovice, konzervovanie peľu, stavbu plástov, kŕmenie matky, trúdov a plodu, stráženie vchodu do úľa, upratovanie a čistenie, vetranie a udržiavanie správnej teploty v úli, a mnoho ďalších činností.

 

Opeľovanie - táto činnosť včelstva je nepochybne najdôležitejším včelím produktom. Rastliny sú na opelení hmyzom priamo závislé, bez neho by nedošlo k produkcii semien, nutných pre rozmnožovanie rastlín. Včela medonosná využíva peľ ako zdroj bielkovín. Rastliny ho produkujú mnohonásobne viac než je potrebné na opeľovanie. Pri zbere tak včela mimovoľne opeľuje rastlinu, prospech je na oboch stranách. Hodnota práce včely vykonanej opeľovaním sa ťažko vyčísľuje. Bežne sa uvádza, že je zhruba 10x vyššia než je hodnota vyprodukovaného medu. Včela medonosná má najvyššie hospodárske využitie.

Áno, objednávam si striebornú mincu Včela medonosná za cenu € 139 (+ € 4,90 poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Peniaze nezasielam dopredu, minca bude hradená pri odbere dobierky poštovému doručovateľovi. Nepodstupujem tým žiadne riziko, mincu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. V takom prípade mi Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bola minca zakúpená. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Ponuka platí do 31. 10. 2019 alebo do vypredania zásob. Kompletné obchodné podmienky nájdete na www.narodnapokladnica.sk. Ako náš existujúci zákazník ste boli informovaní o spracúvaní Vašich osobných údajov našou spoločnosťou. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje a v našich všeobecných obchodných podmienkach (nová verzia od 25. 5. 2018 z dôvodu prijatia novej legislatívy).

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.