Oslávte 170 rokov od narodenia T. G. Masaryka

s medailou vyrazenou priamo v deň výročia do jednej unce rýdzeho striebra!

Predstavujeme Vám prestížnu medailu, ktorá bola exkluzívne vytvorená Národnou Pokladnicou, pre tých najnáruživejších zberateľov numizmatov. Veľmi výnimočná je tým, že bola vyrazená na počesť 170. výročia narodenia prvého československého prezidenta. Medaila je vyrazená do striebra vysokej rýdzosti (999/1000). Obsahuje 1 uncu tohto vzácneho kovu, teda 31,1 gramov.

Na averznej strane sa nachádza opisný text v hornej i spodnej časti, doplnený o plody národného stromu Česka i Slovenska. Dominantou tejto strany je typická skratka Masarykovho mena s dátumom narodenia a dátumom razby medaily. Tento text skrášľujú listy lipy srdcovitej. Na reverze medaile je vyobrazená podobizeň prvého československého prezidenta, hľadiaceho vpred. V tvári sú zvýraznené jeho typické poznávacie znamenia, fúziky a okrúhle okuliare, vďaka ktorým je nezabudnuteľný. Poslednou bodkou je klasický klobúk, oblek a viazanka, ktorú profesor nosieval. Zaujímavým detailom je podpis prezidenta na jeho ľavom ramene.

To, že každá medaila je originál potvrdzuje individuálne číslovanie na hrane numizmatu. Pamätná medaila je ojedinelá aj tým, že bola razená iba jeden deň v roku. Všetkých 999 limitovaných kusov stihla mincovňa vyraziť v sobotu 7. marca tohto roku. A prečo práve tento dátum? Pretože 7. marca 1850 sa narodil prezident Osloboditeľ.

Jedinou autorkou tejto emisie, averznej aj reverznej strany, bola výtvarníčka a medailérka Irena Hradecká, DiS. Vyštudovala VOŠ v Jablonci nad Nisou. Jej prácu ste mohli vidieť napríklad aj na minci od Českej Národnej Banky, ktorú vydala pri príležitosti 75. výročia operácie Anthropoid v roku 2017.

 

 

Rezerváciou získate:

  • 1 uncu rýdzeho striebra 999/1000
  • Veľmi nízku limitáciu - len 999 kusov pre celý svet 
  • Individuálne číslovanie na hrane medaile
  • Najvyššiu kvalitu razby - leštené razidlo
  • Vysoký reliéf
  • Drevenú kazetu vrátane Certifikátu autentickosti

Získajte jedinečnú vzpomienku na nášho prvého československého prezidenta. Národná Pokladnica pri príležitosti 170 rokov od narodenia Tomáša Garrigua Masaryka vyrazí jednouncovú striebornú medailu priamo a iba v deň tohto výročia 7. 3. 2020!


 


 

 

 

Špecifikácia
Kov:
Striebro 999/1000
Hmotnosť:
1 unca (31,1 gramov)
Priemer:
39 mm
Limitácia:
999 kusov pre celý svet
Kvalita:
Najvyššia kvalita razby - leštené razidlo
Emitent:
Národná Pokladnica
Deň razby:
7. 3. 2020

Tomáš Garrigue Masaryk (TGM) sa narodil v chudobnej rodine na južnej Morave. Po maturite začal študovať filozofickú fakultu v Lipsku. Počas štúdia sa zoznámil s Charlottou Garrigue, dcérou newyorského podnikateľa, s ktorou sa neskôr oženil a z úcty k svojej manželke a jej rodine prijal jej priezvisko a pridal ho k svojmu menu. Po dokončení štúdií prišiel T. G. Masaryk do Prahy, aby tu prednášal na univerzite. Nebál sa byť kontroverzný, mal svoje názory a vedel ich vyjadriť, preto mal veľa priaznivcov aj odporcov. V Prahe vstúpil do politiky.

 Počas prvej svetovej vojny odišiel T. G. Masaryk do Ženevy, aby tu zviditeľnil český národ a presvedčil štátnikov európskych veľmocí o potrebnosti a užitočnosti samostatného českého štátu. Neskôr spolu s Eduardom Benešom odišli do Francúzska, kde sa k nim pripojil Milan Rastislav Štefánik a vďaka tomuto spojeniu nakoniec nevznikol český štát, ale československý. V septembri 1915 odišiel T. G. Masaryk do Londýna. Po februárovej revolúcii v roku 1917 presídlil do Ruska, kde dal podnet na zostavenie samostatných légií z českých a slovenských prebehlíkov a zajatcov. Keď do vojny vstúpili USA, vydal sa cez Ďaleký Východ do Spojených štátov, aby tu pôsobil na prezidenta Wilsona, ktorý bol do tej doby rozhodnutý po vojne podporovať zachovanie rakúskej monarchie.

Snaha T. G. Masaryk a jeho spolupracovníkov bola nakoniec korunovaná úspechom a Československo bolo 28. októbra 1918 uznané samostatným štátom. T. G. Masaryk bol následne 14. novembra 1918 zvolený za prvého prezidenta novovzniknutého Československa.


Áno, objednávam si medailu z rýdzeho striebra T. G. Masaryk za cenu € 149 (+ € 4,90 poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Peniaze nezasielam dopredu, medaila bude hradena pri odbere dobierky poštovému doručovateľovi. Nepodstupujem tým žiadne riziko, medailu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. V takom prípade mi Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bola medaila zakúpená. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Ponuka platí do 31. mája 2020 alebo do vypredania zásob. Kompletné obchodné podmienky nájdete na www.narodnapokladnica.sk. Ako náš existujúci zákazník ste boli informovaní o spracúvaní Vašich osobných údajov našou spoločnosťou. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje a v našich všeobecných obchodných podmienkach (nová verzia od 25. 5. 2018 z dôvodu prijatia novej legislatívy).

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.