Historická minca František Jozef I. a Sissi

25. výročie cisárskej svadby na striebornej emisii

S hrdosťou Vám predstavujeme unikátnu historickú striebornú mincu. Tento numizmat bol emitovaný k 25. výročiu svadby Alžbety Bavorskej a Františka Jozefa I..

Mincovým kovom oslavnej emisie je striebro so špecifikáciou 900/1000, priemer je 36 mm a hmotnosť 24,70 g. Emisia je zachovaná vo veľmi dobrej kvalite a bola razená v roku 1879, presne pred 140 rokmi. Jej nominálnou hodnotou sú 2 guldeny, taktiež nazývané floriny alebo typické maďarské forinty.

Averz zobrazuje portréty oboch panovníkov sprava, na ktorom sa Sissi príjemne usmieva, čo malo symbolizovať ich harmonický vzťah. Autorom návrhu je viedenský rytec Friedrich Leisek. Na reverze mince je zvečnená postava sediacej bohyne Fortuny, ktorá bola ikonou náhody, osudu, šťastia a nádeje. Autorom návrhu je uznávaný rakúsky medailér Anton Scharff.

Objednávkou získate:

  • Originálnu historickú mincu z roku 1879
  • Striebro 900/1000
  • Veľmi dobrú kvalitu
  • Elegantné balenie a Certifikát autentickosti

 

 


 


 

 

 

Špecifikácia
Kov :
Striebro 900/1000
Hmotnosť:
24,7 g
Priemer:
36 mm
Rok emisie:
1879
Kvalita:
Veľmi dobrá
Emitent:
Rakúsko-Uhorsko

Písal sa 24. apríl 1854. Presne o devätnástej hodine začal v kostole sv. Augustína veľkolepý obrad. Tradičné miesto habsburských svadieb osvetľovalo 15 000 sviečok a bolo potiahnuté červeným zamatom. Pri veľkolepom okamihu boli prítomní všetci, ktorí niečo znamenali. Sobášiacemu kardinálovi Rauscherovi asistovalo sedemdesiat cirkevných hodnostárov. Jeho prejav bol kvetnatý a nekonečný. Nie nadarmo sa mu hovorilo kardinál „táraj“. Láska cisárovnej podľa jeho slov mala „pre cisára v mori panovníckych starostí znamenať ostrovček, ktorý je pevným a pokojne sa zelenajúcim prístavom v búrkach, a na ktorom rozkvitajú usmievavé ruže a pôvabné fialky.“ Vyčerpaná Sissi všetko vnímala cez závoj sĺz.

 Svadobný deň stále nekončil. O desiatej hodine večer konečne začala slávnostná večera. Hoci sa pod vybranými lahôdkami stoly len prehýbali, vyčerpaná nevesta nemala na jedlo ani pomyslenie. A vtedy došlo k prvému oficiálnemu faux-pas: Alžbeta, nič netušiac o habsburskej etikete, si podľa zvyku z domova pri stole dala dole rukavičky. Dvor onemel. Ženích však z rozpačitej situácie brilantne vykorčuľoval - okamžite si tiež vyzliekol rukavičky a vyhlásil, že to, čo urobí cisárovná, je zákonom. Do postele sa Sissi dostala až po polnoci. Na pravú svadobnú noc si ale cisár musel počkať ešte dva dni.

Po výmene prstienkov zazneli prvé salvy, ktoré oznamovali, že z Alžbety Bavorskej sa stala cisárovná Rakúska. Aj keď ju František Jozef I. celý život miloval, ich manželstvo bolo nešťastné. Jeho „anjelská Sissi“ bola stále na cestách a o manžela a deti sa zaujímala len málo.


Áno, objednávam si striebornú mincu František Jozef I. a Sissi za cenu € 399 (+ € 4,90 poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Peniaze nezasielam dopredu, minca bude hradená pri odbere dobierky poštovému doručovateľovi. Nepodstupujem tým žiadne riziko, mincu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. V takom prípade mi Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bola minca zakúpena. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Ponuka platí do 30. 09. 2019 alebo do vypredania zásob. Kompletné obchodné podmienky nájdete na www.narodnapokladnica.sk. Ako náš existujúci zákazník ste boli informovaní o spracúvaní Vašich osobných údajov našou spoločnosťou. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje a v našich všeobecných obchodných podmienkach (nová verzia od 25. 5. 2018 z dôvodu prijatia novej legislatívy).

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.