Sedembolestná Panna Mária

90. výročie patrónky Slovenska

Národná Pokladnica s hrdosťou predstavuje novinku vo svojej ponuke, mimoriadnu emisiu venovanú Sedembolestnej Panne Márii, ktorá bola v roku 1927 vyhlásená za patrónku Slovenska.

Pri príležitosti okrúhleho 90. výročia tejto výnimočnej udalosti bola emitovaná prekrásna pamätná medaila unikátneho vzhľadu, zušľachtená rýdzim zlatom 999/1000 a vzácnym ruténiom. Po prvýkrát vyrazila Národná Pokladnica numizmat v tejto výnimočnej špecifikácii - plátovaný zlatom a ruténiom, ktorý numizmatu dodáva elegantný čierny lesk. 

Medaila, ktorú nájdete exkluzívne len v ponuke Národnej Pokladnice, bola vyrazená v tej najvyššej kvalite razby - lešteným razidlom. Vďaka unikátnemu spracovaniu a prekrásnemu motívu tak môžete obdivovať všetky detaily numizmatu, oslavujúceho patrónku Slovenska, ktorú si pripomíname 15. septembra národným sviatkom. 

Rezerváciou medaily získate:

  • Emisiu zušľachtenú rýdzim zlatom a vzácnym ruténiom
  • Unikátnu pamiatku na patrónku Slovenska
  • Po prvýkrát - unikátne zušľachtenie zlatom a ruténiom
  • Certifikát autentickosti
  • Limitáciu len 5 000 ks pre celý svet

Ústredný  motív reverzu tvorí stojaca Panna Mária s rozpaženými rukami, otvorenými dlaňami a so siedmimi mečmi v srdci, ktoré reprezentujú sedem bolestí. Motív je doplnený o nápisy Patrónka Slovenska a 90. výročie po obvode.  

Averz znázorňuje portrét Panny Márie so smutným výrazom v tvári. Okolo jej hlavy je svätožiara a vo vrchnej časti nápis Sedembolestná Panna Mária. V spodnej časti sú uvedené roky 1927 – 2017. Prvý odkazuje na rok vyhlásenia Sedembolestnej Panny Márie za patrónku Slovenska, druhý je rokom razby numizmatu.

Uctite si Patrónku Slovenska v unikátnej špecifikácii. Medaila zušľachtená zlatom a vzácnym ruténiom po prvýkrát v ponuke! 

Špecifikácia
Kov:
Meď a zinok
Zušľachtenie:
Rýdze zlato 999/1000 a ruténium
Priemer:
45 mm
Hmotnosť:
35 g
Kvalita:
Najvyššia kvalita razby - leštené razidlo
Krajina pôvodu:
Slovensko
Rok emisie:
2017

Sviatok Sedembolestnej Panny Márie

Sviatok Sedembolestnej Panny Márie si Slovensko a Rímskokatolícka cirkev pripomínajú každoročne 15. septembra. Prvá zmienka o sviatku pochádza z roku 1412, keď bol spomenutý na cirkevnom sneme v Kolíne nad Rýnom. Až v roku 1727 pápež Benedikt XIII. schválil úctu Sedembolestnej Panne Márii a ustanovil jej sviatok pre celú Cirkev. Oficiálny dekrét vyhlasujúci Sedembolestnú Pannu Máriu za patrónku Slovenska bol v roku 1927 vydaný pápežom Piusom XI.

Sedembolestnej Panne Márii je zasvätených na Slovensku viacero kostolov či bazilík. Najväčšou národnou svätyňou je bazilika v Šaštíne, ktorá je opradená mnohými povesťami.

Sedem bolestí Panny Márie

Veriaci si uctievajú sedem utrpení Božej Matky a považujú ju za „matku bolesti“. Prvou je proroctvo Simeona, ktorý jej predpovedal ťažkú budúcnosť Božieho Syna, ako aj to, že „jej vlastnou dušou prenikne meč“. Druhýkrát Mária trpela, keď musela s dieťaťom utekať do Egypta pred Herodesom, ktorý v strachu pred novým kráľom vyvraždil v Betleheme a jeho okolí všetkých chlapcov mladších ako dva roky. Tretia bolesť sa spája so stratou 12-ročného Ježiša v jeruzalemskom chráme počas Veľkonočných sviatkov. Štvrtú a piatu bolesť prežívala matka Božieho Syna pri umučení syna, keď sa s ním stretla na krížovej ceste a stála pod krížom. Posledné dve bolesti ju zasiahli po Ježišovej smrti, keď držala v náručí jeho mŕtve telo a keď jej ho vzali, aby ho uložili do hrobu.

Áno, objednávam si medailu zo základného kovu zušľachtenú zlatom a ruténiom „Sedembolestná Panna Mária“ za cenu € 14,95 (+ € 3,95 poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Táto ponuka je platná do vypredania zásob. Máte právo kedykoľvek ukončiť objednávku a nechať odstrániť svoje údaje z rezervačného zoznamu. Národná Pokladnica s.r.o. si vyhradzuje právo zvýšiť čiastku poštovného a balného za podmienok uvedených vo Všeobecných obchodných podmienkach. Národná Pokladnica s.r.o. vylučuje prijatie ponuky s dodatkom alebo odchýlkou v zmysle ustanovenia § 44 ods. 2 zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov. Všeobecné obchodné podmienky Národnej Pokladnice s.r.o. nájdete na www.narodnapokladnica.sk.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.