Alfons Mucha – F. Champenois

Prvýkrát v 1kg rýdzeho striebra!

Predstavujeme Vám prekrásnu striebornú mincu v impozantnej hmotnosti 1 kg rýdzeho striebra. Tento numizmat bol emitovaný pri príležitosti 80. výročia úmrtia Alfonsa Muchu, celosvetovo uznávaného českého maliara.

Ako nájdete aj na samotnej minci, kolorovaná tehlička je vyrazená z 1 kg striebra. Súčasne sa na každej minci nachádza unikátne číslo, ktoré potvrdzuje prísnu limitáciu iba 300 emisií pre celý svet.

Jedinečnosť unikátnej striebornej mince Alfons Mucha – F. Champenois zdôrazňuje aj ojedinelé kolorovanie v razobnom prevedení Antique finish. Minca bola vyrazená do unikátneho tvaru tehličky v impozantných rozmeroch 275 x 395 mm. Vďaka nadštandardným rozmerom mince môžete na averze obdivovať krásne detaily slávneho Muchovho diela F. Champenois. Na reverze kolorovanej tehličky je zvečnený portrét britskej kráľovnej Alžbety II.

S vlastníctvom tejto unikátnej 1-kilogramovej striebornej mince získate:

  • 1 kg rýdzeho striebra (999/1000)
  • Impozantný rozmer numizmatu 275 x 395 mm
  • Extrémne nízku limitáciu – iba 300 ks pre celý svet!
  • Kvalitu Antique Finish
  • Individuálne číslovanie na reverze
  • Certifikát autentickosti
  • Elegantnú drevenú kazetu

Staňte sa jedným z 300 hrdých majiteľov exkluzívnej mince vyobrazujúcej slávnu litografiu F. Champenois do Alfonsa Muchy!

Špecifikácia
Kov:
Rýdze striebro 999/1000
Hmotnosť:
1 kg
Rozmer:
275 x 395 mm
Kvalita:
Antique Finish
Nominálna hodnota:
80 NZD
Krajina pôvodu:
Niue Island
Rok emisie:
2019
Limitácia:
Iba 300 ks pre celý svet!

Alfons Maria Mucha, významný a priekopnícky secesný umelec, sa preslávil navrhovaním reklamných plagátov. Vytvoril veľké množstvo kresieb, pastelových či akvarelových štúdií a dizajnových návrhov pre interiéry, úžitkové predmety a šperky. Jeho životným dielom je cyklus veľkoformátových plátien Slovanská epopej, na ktorom pracoval takmer osemnásť rokov.

Alfons Mucha študoval v Mníchove a Paríži, kde sa následne roku 1887 usadil a pracoval ako ilustrátor a grafik. Naozajstný zlom v jeho kariére nastal na prelome rokov 1894 a 1895, kedy Muchu oslovil Maurice de Brunoff, riaditeľ tlačiarne Lemercier. Brunoff požiadal Muchu o vytvorenie plagátu k divadelnej hre Gismonda s francúzskou herečkou Sarah Bernhardtovou v hlavnej úlohe.

Po Gismonde nasledovala celá rada ďalších zákaziek a Mucha vytvoril reklamné plagáty aj pre Ruinart Champagne, Lefèvre-Utile biscuits, Nestlé baby food a ďalšie. Väčšina z týchto diel už bola od roku 1896 vydávaná tlačiarenskou spoločnosťou F. Champenois, s ktorou uzavrela S. Bernhardtová šesťročný kontrakt.

V roku 1897 vytvoril Mucha reklamný plagát pre samotnú firmu F. Champenois. Plagát s rozmermi 72,7 x 55,2 cm, ktorý Mucha pre tlačiareň vytvoril, je považovaný za jedno z najkrajších litografických diel. Na plagáte je znateľne vidieť Muchov záujem o dekoráciu pri tvorbe diel a snaha o to, aby diela boli na oko očarujúce.

Áno, objednávam si striebornú mincu Alfons Mucha – F. Champenois za cenu € 3270 (+ poštovné a balné ZADARMO). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Peniaze nezasielam dopredu, minca bude hradená pri odbere dobierky poštovému doručovateľovi. Nepodstupujem tým žiadne riziko, mincu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. V takom prípade mi Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bola minca zakúpena. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Ponuka platí do 30. 06. 2019 alebo do vypredania zásob. Kompletné obchodné podmienky nájdete na www.narodnapokladnica.sk. Ako náš existujúci zákazník ste boli informovaní o spracúvaní Vašich osobných údajov našou spoločnosťou. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje a v našich všeobecných obchodných podmienkach (nová verzia od 25. 5. 2018 z dôvodu prijatia novej legislatívy).

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.