Originálny 5-rubeľ cára Mikuláša II.

Predstavujeme Vám vzácnu historickú zlatú mincu 5-rubeľ posledného cára Mikuláša II. Táto minca sa na numizmatických trhoch vyskytuje skutočne zriedkavo a je priam až umením ju získať v uspokojivej kvalite. Jedná sa totiž o viac ako 100 rokov starú originálnu mincu!

Originálny 5-rubeľ z obdobia vládnutia posledného ruského cára Mikuláša II. nie je výnimočný iba svojou historickou hodnotou, ale aj rýdzosťou kovu. Bol razený do zlata rýdzosti 900/1000. Túto zlatú mincu teraz nájdete v ponuke Národnej Pokladnice, ale len v obmedzenom počte – k dispozícii je iba 10 exemplárov!

Originálny zlatý 5-rubeľ, ktorý Vám predstavujeme, pochádza z obdobia rokov 1897 - 1911, pričom ide o poslednú generáciu zlatých rubľov, ktoré sa razili už od počiatkov cárskeho Ruska. Všetci ruskí cári a cárovné razili zlaté 5-ruble a 10-ruble, ktoré sa stali aj jednými zo symbolov vtedajšej krajiny. Posledné zlaté 5-ruble uzreli svetlo sveta za vlády Mikuláša II., po ktorého tragickej smrti došlo k menovej reforme a razba rubľov sa navždy vytratila.

Mikuláš II. (tiež Nikolaj Alexandrovič Romanov) bol posledný ruský cár. Podieľal sa na riadení bojových operácií počas rusko-japonskej vojny v rokoch 1904 až 1905. Po ruských neúspechoch ako aj prehlbujúcej   sa nespokojnosti obyvateľstva s podmienkami v krajine sa začala prvá ruská revolúcia, ktorá otriasla pozíciou cára. Vo februári 1917 po štátnom prevrate bola cárska rodina deportovaná do vyhnanstva na Sibír. Začiatkom roku 1918 boli deportovaní do Jekaterinburgu, kde žili v dome Ipaťjeva. V suteréne tohto domu bola cárska rodina 17. júla 1918 vyvraždená, keď sa k mestu blížili oddiely bielogvardejcov. Pravoslávna cirkev vyhlásila neskôr Mikuláša II. za svätého.

 

Rezerváciou unikátnej pamätnej mince získate:

  • Vysokú rýdzosť zlata 900/1000
  • Skutočný historický artefakt
  • v ponuke Národnej Pokladnice iba 10 originálnych exemplárov!
  • Originálny zlatý 5-rubeľ z obdobia vládnutia posledného ruského cára Mikuláša II.
  • Elegantný box a Certifikát autentickosti

 

Vzhľadom k vysokému záujmu o tento exkluzívny numizmat, ktorý nájdete v ponuke Národnej Pokladnice, je jeho dostupnosť veľmi nízka. Mincu takejto hodnoty sa podarí získať v súčasnosti už len ojedinele a aj napriek tomu máte jedinečnú možnosť vlastniť jeden z pôvodných exemplárov aj Vy!

Špecifikácia
Kov:
Zlato
Priemer:
18 mm
Hmotnosť:
4,30 g
Kvalita:
Vysoká rýdzosť zlata 900/1000
Nominálna hodnota:
5-rubľov
Krajina pôvodu:
Rusko
Rok emisie:
1897 - 1911

Áno, objednávam si zlatú mincu 5-rubeľ cára Mikuláša II. za cenu € 699 (+ € 4,90 poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti a elegantné balenie. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Táto ponuka je platná do vypredania zásob. Máte právo kedykoľvek ukončiť objednávku a nechať odstrániť svoje údaje z rezervačného zoznamu. Národná Pokladnica s.r.o. si vyhradzuje právo zvýšiť čiastku poštovného a balného za podmienok uvedených vo Všeobecných obchodných podmienkach. Národná Pokladnica s.r.o. vylučuje prijatie ponuky s dodatkom alebo odchýlkou v zmysle ustanovenia § 44 ods. 2 zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov. Všeobecné obchodné podmienky Národnej Pokladnice s.r.o. nájdete na www.narodnapokladnica.sk.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.