Pamätná medaila Double Eagle 1933

Replika najvzácnejšej a najdrahšej mince na svete zušľachtená rýdzim zlatom!

 

Predstavujeme Vám unikátnú medailu - repliku najdrahšej zlatej mince sveta – Double Eagle z roku 1933. Double Eagle z roku 1933 je v zberateľských kruhoch legendou. V roku 2002 bol Double Eagle z roku 1933 vydražený za takmer 7,6 miliónov dolárov a stal sa tak najdrahšou zlatou mincou na svete.

V súčasnosti existuje iba trinásť mincí Double Eagle 1933, pričom iba jedna je vo vlastníctve súkromného zberateľa. Ostávajúcich dvanásť exemplárov je majetkom vlády Spojených štátov amerických.

Pamätná medaila Replika Double Eagle z roku 1933 je medaila zušľachtená rýdzim zlatom 999/1000. Jej priemer je 25 mm a hmotnosť 10 gramov. Na averze medaile je zobrazena oostava kráčajúcej bohyne Slobody a na reverze americký orol. medail bola vyrazená v najvyššej mincovej kvalite - leštené razidlo.

 

Rezerváciou získate:

  • Medailu zušľachtenú rýdzim zlatom 999/1000

  • Repliku najvzácnejšej a najdrahšej mince na svete

  • Najvyššiu kvalitu razby – leštené razidlo

  • Certifikát autentickosti

Získajte striebornú pamiatku na prelomovú udalosť v našej histórii a oslávte 25. výročie vzniku samostatnej Slovenskej republiky!  

Replika najvzácnejšej a najdrahšej mince na svete

Špecifikácia
Kov:
Meď zušľachtená 24-karátovým zlatom
Limitácia:
Iba 5000 kusov pre celý svet
Hmotnosť:
10 g
Priemer:
25 mm
Kvalita:
Najvyššia mincová kvalita - leštené razidlo
Rok emisie:
2012

Prvú dvadsaťdolárovú mincu vyrobila Mincovňa Spojených štátov amerických v roku 1850. Dostala názov Double Eagle a na ďalších 80 rokov sa stala hlavným ekonomickým symbolom Spojených štátov. Okolo roku 1907, po päťdesiatich rokoch používania rovnakého dizajnu, sa ukázalo, že vzhľad mince je už zastaraný. Pre návrh novej podoby bol oslovený predný americký sochár Augustus Saint-Gaudens, ktorý sa preslávil návrhom najlepšie umelecky prepracovaného dizajnu v histórii amerického obeživa. Detailne reliéfne vyobrazenie sa však ukázalo byť pre masovú výrobu nepoužiteľné, preto bol vzor doslova sploštený. Takto pozmenený Double Eagle sa emitoval až do začiatku roku 1933.

Keď v 30. rokoch 20. storočia zasiahla americkú ekonomiku veľká hospodárska kríza, bol prezident Franklin Roosevelt nútený navrhnúť plán na finančné oživenie krajiny. Ten zahrňoval rozhodnutie, ktoré stanovilo podobu americkej numizmatickej histórie – odklonenie Spojených štátov od zlatého štandardu.

V roku 1933 bolo do trezoru filadelfskej mincovne uložených 445 500 nových zlatých dvadsaťdolárových mincí pripravených k roztaveniu. Riaditeľ mincovne vydal rozkaz roztaviť americké zlaté mince do podoby prútov a uložiť ich vo Fort Knoxe. Proces odstránenia mincí bol však natoľko komplikovaný, že boli roztavené až roku 1937. Niekedy v tejto dobe predal filadelfský zlatník Israel Switt mincu Double Eagle texaskému obchodníkovi s mincami, ktorý ju následne predal egyptskému kráľovi Farúkovi.

V roku 1996 sa Farúkov Double Eagle objavil vo vlastníctve londýnskeho obchodníka s mincami Stephena Fentona. Ten mincu získal od egyptského zlatníka a chystal sa ju predať americkému obchodníkovi Jasperu Parrinovi.

Po rokoch sa Double Eagle z roku 1933 dostal vo februári 2002 na aukciu. V aukčnom dome Sotheby’s v New Yorku bol predaný za 7,59 milióna amerických dolárov. Táto najdrahšia zlatá minca sveta sa tak stala jedinou mincou Double Eagle 1933, ktorá bola schválená americkou vládou k osobnému vlastníctvu.

 

Áno, objednávam si pamätnú medailu Replika Double Eagle z roku 1933 za cenu € 9,95 (+ € 3,95 poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Peniaze nezasielam dopredu, medaila bude hradená pri odbere dobierky poštovému doručovateľovi. Nepodstupujem tým žiadne riziko, medailu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. V takom prípade mi Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bola medaila zakúpená. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Ponuka platí do 31. 10. 2019 alebo do vypredania zásob. Kompletné obchodné podmienky nájdete na www.narodnapokladnica.sk. Ako náš existujúci zákazník ste boli informovaní o spracúvaní Vašich osobných údajov našou spoločnosťou. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje a v našich všeobecných obchodných podmienkach (nová verzia od 25. 5. 2018 z dôvodu prijatia novej legislatívy).

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.