Demänovská ľadová jaskyňa

Dominanta Slovenska na pamätnom numizmate

S hrdosťou Vám predstavujeme unikátnu pamätnú medailu Demänovská ľadová jaskyňa, ktorú nájdete iba v ponuke Národnej Pokladnice.

Medaila je mimoriadne zušľachtená ružovým a žltým zlatom rýdzosti 999/1000. Po prvýkrát v histórii je tak uctená táto národná pamiatka kombináciou dvoch farieb zlata. Numizmat je spracovaný v najvyššej kvalite razby a razený špeciálnym lešteným razidlom. Výnimočnosť numizmatu ešte potvrdzuje jeho nadpriemerná veľkosť 45 mm, vďaka ktorej pôsobí neobyčajne krásnym dojmom a vyniknú aj tie najmenšie detaily.

Ústredným motívom reverzu numizmatu sú Tatry, ktoré predstavujú symbol Slovenskej republiky spolu so svojím charakteristickým Lomnickým štítom. Motív je doplnený o vyobrazenia ornamentov čičmianskej ľudovej architektúry a názov kolekcie v spodnej časti. Po stranách je zobrazená štylizovaná maľba kohútov. Averz medaily vyobrazuje vnútro Demänovskej ľadovej jaskyne s charakteristickými ľadovými stĺpmi, stalaktitmi a stalagmitmi. Averz je doplnený aj o nápis Demänovská ľadová jaskyňa a jej erb.

Objednávkou získate:

  • Numizmat zušľachtený kombináciou ružového a žltého zlata

  • Razbu v najvyššej kvalite

  • Nadpriemernú veľkosť 45 mm
  • Certifikát autentickosti a rám na mincu Zadarmo!

Špecifikácia
Kov:
Meď
Zušlachtenie:
Ružové a žlté zlato 999/1000
Hmotnosť:
35 g
Priemer:
45 mm
Kvalita:
Najvyššia kvalita razby
Krajina pôvodu:
Slovensko

Demänovská ľadová jaskyňa sa nachádza v severnej časti Nízkych Tatier v regióne Liptov. Po celý rok si udržiava ľadovú výplň a už od roku 1299 je vedená ako jedna z najstarších známych jaskýň v Európe. Táto národná prírodná pamiatka je vytvorená v sivomodrých vápencoch v štyroch poschodiach. Zastúpený je podlahový ľad, ľadové stĺpy, stalaktity a stalagnity. Celková dĺžka jaskyne je 1975 m, z čoho sa sprístupnilo len 650 m. V jaskyni je dávno známe nálezisko kostí rôznych zvierat, vrátane jaskynného medveďa, ktoré boli kedysi považované za dračie kosti - to je dôvod, prečo druhé meno Demänovskej ľadovej jaskyne je Dračia jaskyňa.

 

Ľadová výplň sa vyskytuje v spodných častiach jaskyne, najmä v Kmeťovom dóme. Najkrajšie ľadové útvary vznikajú na jar, keď z roztopeného snehu vniká do jaskyne najviac vody, ktorá ihneď mrzne a vytvára mohutné stropy i podlahový ľad. Ľad sa začal tvoriť približne pred 400–500 rokmi, čo je možné určiť z hrúbky podlahového ľadu a jeho jasnej vrstevnatosti v Kmeťovom dóme. Teplota vzduchu v zaľadnených častiach sa pohybuje okolo 0 °C, relatívna vlhkosť vzduchu je až 98 %.

 

Doteraz sa v jaskyni zistil výskyt 8 druhov netopierov. Predstavuje najvýznamnejšie zimovisko Večernice severskej a druhé najvýznamnejšie zimovisko Netopiera fúzatého na Slovensku. Druhové zastúpenie drobnej jaskynnej fauny – bezstavovcov je v zaľadnenej časti jaskyne výrazne nižšie ako v jej nezaľadnených častiach.

 

Áno, objednávam si pamätnú medailu Demänovská ľadová jaskyňa za cenu € 44,95 (+ € 3,95 poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Peniaze nezasielam dopredu, medaila bude hradená pri odbere dobierky poštovému doručovateľovi. Nepodstupujem tým žiadne riziko, medailu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. V takom prípade mi Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bola medaila zakúpená. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti a rám pre uloženie numizmatu. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Ponuka platí do 30. 6. 2019 alebo do vypredania zásob. Kompletné obchodné podmienky nájdete na www.narodnapokladnica.sk. Ako náš existujúci zákazník ste boli informovaní o spracúvaní Vašich osobných údajov našou spoločnosťou. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje a v našich všeobecných obchodných podmienkach (nová verzia od 25. 5. 2018 z dôvodu prijatia novej legislatívy).

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.