Majstrovské diela Alfonsa Muchu sú ovplyvnené symbolizmom a snahou vyzdvihovať dekoratívne prvky. A taká je aj naša medaila, vychádzajúce zo slávneho plagátu Poézia, ktorá predstavuje nadväzujúci obraz z Muchovho litografického súboru "Štyri umenia" z roku 1898.

Medaila sa pýši úctyhodným priemerom 65 milimetrov a jedinečnými 5 uncami čistého striebra 999/1000, teda 155,5 gramov. Veľmi výnimočná je tiež vďaka parciálnemu zušľachteniu rýdzim zlatom 999/1000. Do medaily bolo navyše ručne vsadených 31 krištáľov Swarovski, ktoré zdobia okružie medaily okolo motívu známeho Muchovho plagátu Poézia. Priemerná veľkosť jedného Swarovski krištáľu je 1,8 mm.

  • Dominantou averzu, ktorý je zušľachtený rýdzim zlatom a krištáľmi, je zamyslená éterická žena s dlhými, splývavými vlasmi, obklopená kvetmi, odetá vo splývavý šat. Žena skláňa pohľad na krajinu s hlavou korunovanou vavrínovou ratolesťou, ktorá je symbolom poézie a vešteckých zručností.
  • Na zlatom zušľachtenom reverze, je vyrazený český lev tak, ako ho navrhol sám Alfons M. Mucha. Štátny symbol je doplnený nápisom REPUBLIKA ČESKOSLOVENSKÁ po obvode medaily.

Každý exemplár z 499 vyrazených kusov je individuálne číslovaný a vy si tak môžete byť istí, že vlastníte skutočný originál.

Rezerváciou získate:

155,5 gramov rýdzeho striebra 999/1000
• Striktnú limitáciu - len 499 kusov pre celý svet
• Zušľachtenie rýdzim zlatom 999/1000
31 ručne vsadených kryštálov Swarovski
• Impozantný priemer 65 mm
• Najvyššiu mincovú kvalitu
Detailne spracovaný dizajn inšpirovaný plagátom Poézia Alfonsa Muchu

Súčasťou zásielky je Certifikát autentickosti potvrdzujúci vyššie uvedené parametre a masívna drevená kazeta pre bezpečné uloženie či vystavenie medaily. Certifikát aj kazeta sú opatrené tematickým logom Alfons M. Mucha.

Špecifikácia
Kov:
Ag 999/1000
Zušľachtenie:
Au 999/1000
Priemer:
65 mm
Hmotnosť:
5oz = 155,5 g
Kvalita:
Proof
Krištále Swarovski:
31ks / 1,8 mm
Rok emisie:
2021
Limitácia:
499 kusov

Alfons Mucha, celým menom Alfons Maria Mucha, bol český maliar, grafik a dizajnér z obdobia secesie. Narodil sa 24. júla 1860 v Ivančiciach na Morave. Už od mladosti sa venoval výtvarnému umeniu, avšak po neprijatí na pražskú Akadémiu výtvarných umení odišiel pracovať ako maliar divadelných dekorácií do Viedne. Tu tiež získal zákazku na vyzdobenie viedenského zámku Emmahof. Umenie potom študoval na Akadémii umení v Mníchove a neskôr aj v Paríži. Vo Francúzsku následne niekoľko rokov aj zotrval.

Muchov osobitý a nezameniteľný štýl sa stal už v jeho dobe senzáciou a dodnes je známy ako ,,štýl Mucha". Bol veľmi ovplyvnený symbolizmom. Sám Mucha sa vo svojich dielach snažil sprístupniť krásu umenia pre každú spoločenskú triedu, vyzdvihoval symboly a dekoratívne prvky. Zároveň vyvinul vlastné estetické ideály a jeho práce sú typické zobrazovaním ideálov ženskej krásy. Typické je tiež jeho používanie bledých pastelovo sfarbených farieb.

Áno, objednávam si striebornú medailu Mucha Poézia za cenu € 648 (+ 5,95 € poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 30 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Peniaze nezasielam dopredu, medaila bude hradená pri odbere dobierky poštovému doručovateľovi. Nepodstupujem tým žiadne riziko, medailu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. V takom prípade mi Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bola medaila zakúpená. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Ponuka platí do vypredania zásob. Kompletné obchodné podmienky nájdete na www.narodnapokladnica.sk. Ako náš existujúci zákazník ste boli informovaní o spracúvaní Vašich osobných údajov našou spoločnosťou. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje a v našich všeobecných obchodných podmienkach (nová verzia od 25. 5. 2018 z dôvodu prijatia novej legislatívy).

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.