Predstavujeme exkluzívny numizmat venovaný prvému československému prezidentovi, Tomášovi Garrigue Masarykovi. Prezident Osloboditeľ je jednou z najväčších postav našej histórie, ktorý sa významnou mierou zaslúžil o vznik samostatného Česko-Slovenska.

Na počesť T. G. Masaryka, bola u príležitosti 80. výročia jeho úmrtia vyrazená exkluzívna strieborná medaila z 5 uncí rýdzeho striebra 999/1000. Vďaka razbe v najvyššej kvalite razby môžete obdivovať každý detail tohoto originálne spracovaného numizmatu.

Numizmat má taktiež extrémne nízku limitáciu – bolo vyrazených len 500 ks pre celý svet! Každý exemplár má naviac individuálne číslo na hrane. Získajte tak svoj vlastný unikát, ktorý uctieva Tomáša Garrigue Masaryka!

 

 

I samotný design je skutočným umeleckým skvostom. Na averze je vyobrazený portrét T. G. Masaryka a znaky republiky Československej. Na reverze je obrys mapy Česko-Slovenska s motívom lipy, ktorá obopína štátna trikolóra.  V opise je historické heslo „Pravda vítězí“, ktoré bolo od 30. marca 1920 používané na vlajke prezidenta Česko-Slovenskej republiky (po zániku Česko-Slovenska na vlajke prezidenta Českej republiky).

Výtvarný návrh pamätnej striebornej medaile pochádza z dielne popredného slovenského medailéra Mgr. Art Miroslava Hrica, ArtD., autora mnohých oceňovaných pamätných medailí.

Rezerváciou tejto unikátnej 5uncovej medaile získate:

  • 155,5 gramov rýdzeho striebra (999/1000)
  • Unikátny design a najvyššiu kvalitu razby
  • Len 500 kusov pre celý svet!
  • Individuálne číslovanie na hrane
  • Elegantnú drevenú kazetu a Certifikát autentickosti

Vzhľadom k unikátnemu spracovaniu a vysokému záujmu o tento exkluzívny numizmat, ktorý nájdete len v ponuke Národnej Pokladnice, je jeho dostupnosť veľmi nízka. Uctite si Prezidenta Osloboditeľa a neváhajte s rezerváciou.

 

Špecifikácia
Kov:
Rýdze striebro 999/1000
Priemer:
65mm
Hmotnosť:
155,5
Kvalita:
Leštené razidlo
Krajina pôvodu:
Česká republika
Rok emisie:
2017
Limitácia:
500 emisií pre celý svet

Tomáš Masaryk sa narodil 7. marca 1850 v Hodoníne. Počas štúdia na filozofickej fakulte v Lipsku sa zoznámil s Charlottou Garrigue, dcérou newyorského podnikateľa, s ktorou sa neskôr oženil a z úcty k nej a jej rodine prijal jej priezvisko a pridal ho k svojmu menu.

Počas prvej svetovej vojny odišiel Masaryk do Ženevy, aby tu zviditeľnil český národ a presvedčil šatníkov európskych veľmocí o potrebnosti a užitočnosti samostatného českého štátu. Neskôr spolu s Eduardom Benešom odišiel do Francúzska, kde sa k ním pripojil Milan Rastislav Štefánik a vďaka tomuto spojeniu nakoniec vznikol spoločný československý štát.

Snaha Masaryka a jeho spolupracovníkov bola nakoniec korunovaná úspechom a Československo bolo dňa 28. október 1918 uznané samostatným štátom. Masaryk bol následne 14. novembra 1918 zvolený prvým prezidentom novo vzniknutého Československa. V máji 1934 im bol zvolený po štvrtýkrát a naposledy. 14. decembra 1935 abdikoval zo zdravotných dôvodov a zostal na zámku v Lánoch, kde v septembri 1937 zomrel. Ešte za jeho života bol prijatý zákon „Masaryk sa zaslúžil o štát“, známy tiež ako Lex Masaryk. Za zásluhy o štát mu parlament udelil titul „Prezident Osloboditeľ“ a celkom sedemnásťkrát bol navrhnutý na Nobelovu cenu mieru.

Áno, objednávam si unikátnu striebornú medailu T. G. Masaryka za cenu € 599 (+ € 4,90 poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti a elegantné balenie. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Táto ponuka je platná do vypredania zásob. Máte právo kedykoľvek ukončiť objednávku a nechať odstrániť svoje údaje z rezervačného zoznamu. Národná Pokladnica s.r.o. si vyhradzuje právo zvýšiť čiastku poštovného a balného za podmienok uvedených vo Všeobecných obchodných podmienkach. Národná Pokladnica s.r.o. vylučuje prijatie ponuky s dodatkom alebo odchýlkou v zmysle ustanovenia § 44 ods. 2 zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov. Všeobecné obchodné podmienky Národnej Pokladnice s.r.o. nájdete na www.narodnapokladnica.sk.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.