Jána Amosa Komenského je možné stručne charakterizovať ako geniálneho pedagóga a vizionárskeho mysliteľa a filozofa, ktorý svojimi myšlienkami predbehol dobu. Na jeho počesť vyrazila Národná Pokladnica pamätnú medailu pripomínajúca 425 rokov od narodenia tohto pedagóga, filozofa a humanistu, ktorý je známy ako "Učiteľ národov".

Nádherná pamätná emisia je vyrazená do 5 uncí = 155,5 g rýdzeho striebra 999/1000 v najvyššej kvalite razby. Výnimočnosť tohto majstrovského diela je podčiarknutá vysokým reliéfom a vrúbkovanou hranou. Tú môžete na pamätnej medaile v tejto špecifikácii obdivovať prvýkrát v Národnej Pokladnici.

Numizmat má tiež extrémne nízku limitáciu - bolo vyrazených iba 425 ks pre celý svet! Každý exemplár má navyše individuálne číslo na reverze emisie. Získate tak svoj vlastný unikát, ktorý uctieva Jána Amosa Komenského!

Na averze medaily je vyrazený portrét Jána Amosa Komenského vytvorený podľa známej práce Maxa Švabinského. Základom kompozície reverzu je zemeguľa z Komenského diela Orbis Pictus. V jej strede sa nachádza vyobrazenie baránka, symbolu Jednoty bratskej, ktorej posledným biskupom bol práve Ján Amos Komenský.

Grafický návrh tejto výnimočnej pamätnej medaily je dielom významného českého akademického sochára a medailéra Vladimíra Oppla.

Elegantná drevená kazetaRezerváciou tejto unikátnej 5uncovej medaily získate:

  • 155,5 gramov rýdzeho striebra (999/1000)
  • Najvyššiu mincovú kvalitu
  • Vysoký reliéf a prekrásne detaily
  • Extrémne nízku limitáciu - iba 425 kusov pre celý svet!
  • Individuálne číslovanie na reverze- každá emisia je unikát
  • Elegantnú drevenú kazetu a Certifikát autentickosti


Numizmat je uložený do špeciálnej drevenej kazety, ktorá bola zhotovená výhradne pre túto výročnú emisiu. Súčasťou zásielky je tiež Certifikát autentickosti, ktorý potvrdzuje všetky vyššie uvedené parametre emisie.

Vzhľadom k unikátnemu spracovaniu a vysokému záujmu o tento exkluzívny numizmat, ktorý nájdete len v ponuke Národnej Pokladnice, je jeho dostupnosť veľmi nízka.

J. A. Komenský - Učiteľ národov v 5 unciach rýdzeho striebra

Jána Amosa Komenského je možné stručne charakterizovať ako geniálneho pedagóga a vizionárskeho mysliteľa a filozofa, ktorý svojimi myšlienkami predbehol dobu, v ktorej žil. Je považovaný za zakladateľa modernej pedagogiky, vyslúžil si prezývku "Učiteľ národov". Jeho prínos do základov pedagogiky uznávajú v celej Európe, zaoberal sa všeobecnou teóriou výchovy a didaktikou, vytvoril metodiku pre výučbu jazykov a spísal niekoľko originálnych učebníc. Je po ňom pomenovaná naša najväčšia a najstaršia univerzita - Univerzita Komenského.

Špecifikácia
Kov:
Rýdze striebro 999/100
Priemer:
60,15 mm
Hmotnosť:
155,5 g
Kvalita:
Najvyššia kvalita razby - leštené razidlo
Krajina pôvodu:
Slovensko
Rok emisie:
2017
Limitácia:
425

Áno, objednávam si striebornú medailu Ján Amos Komenský za cenu € 599 (+ 5,95 € poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti a elegantné balenie. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Táto ponuka je platná do vypredania zásob. Máte právo kedykoľvek ukončiť objednávku a nechať odstrániť svoje údaje z rezervačného zoznamu. Národná Pokladnica s.r.o. si vyhradzuje právo zvýšiť čiastku poštovného a balného za podmienok uvedených vo Všeobecných obchodných podmienkach. Národná Pokladnica s.r.o. vylučuje prijatie ponuky s dodatkom alebo odchýlkou v zmysle ustanovenia § 44 ods. 2 zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov. Všeobecné obchodné podmienky Národnej Pokladnice s.r.o. nájdete na www.narodnapokladnica.sk.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.