Tento rok si pripomíname už 100 rokov od narodenia jedného z najobľúbenejších pápežov v histórii. Ján Pavol II. - Muž, ktorý zmenil svet, stál na čele svetovej cirkvi takmer 27 rokov a ovplyvnil ľudí na celom svete.

Ján Pavol II. si ako svoje episkopálne motto zvolil latinské heslo Totus tuus znamenajúce „celý Tvoj“. Vyjadril tým svoju oddanosť Matke Božej, ktorá ho sprevádzala od biskupských čias. To že svoju misiu zveril Márii, vyjadril aj umiestnením veľkého písmena „M” do erbu pod ľavé rameno kríža.

Národná Pokladnica k ucteniu 100. výročia Jána Pavla II. vyrazila numizmat, ktorý pripomína motto celej pastoračnej služby Svätého Otca – Totus Tuus. Prekrásna medaila je vyrazená do 14-karátového zlata v najvyššej kvalite - lešteným razidlom a umožňuje vyniknúť aj tým najmenším detailom tohto exempláru.

Skompletizujte si svoj numizmatický album o najcennejší numizmat Vašej zbierky a objednajte ihneď, predtým než bude striktne limitovaná razba vypredaná!

Objednávkou medaily získate:

  • 14-karátové zlato
  • Prísne limitovanú edíciu
  • Najvyššiu kvalitu razby – leštené razidlo
  • Certifikát autentickosti

Averz medaily Totus Tuus zdobí Ján Pavol II. klaňajúci sa Panne Márii, ktorej portrét je umiestnený nad ním. Na reverze tradične nájdeme erb pápeža Jána Pavla II.

Špecifikácia
Kov:
Zlato 585/1000
Priemer:
18 mm
Hmotnosť:
2,00 g
Kvalita:
Najvyššia kvalita razby - leštené razidlo
Krajina pôvodu:
Slovensko
Rok emisie:
2020

Pápež Ján Pavol II. a jeho oddanosť Panne Márii

Pápežský erb

Totus Tuus je latinské heslo v preklade znamenajúce "celý Tvoj", a to konkrétne vo vzťahu k Panne Márii. Heslo je fragmentom latinskej modlitby k Matke Božej. Tieto dve slová vyjadrujú úplnú odovzdanosť Ježišovi prostredníctvom Márie: „Tuus totus ego sum, et omnia mea tua sunt“, čo vo voľnom preklade znamená: „Ja som celý tvoj, a všetko, čo mám, ti patrí, môj drahý Ježišu, prostredníctvom Márie, Tvojej svätej Matky.“

Blahoslavený Ján Pavol II. prijal toto heslo za vlastné, čím vyjadril svoju mariánsku úctu a lásku. Na počesť Panny Márie si dokonca pápež Ján Pavol umiestnil do svojho erbu písmeno „M“. Svoj vzťah k Panne Márii ďalej prejavil aj v roku 2002, kedy vyhlásil Rok svätého ruženca. Pritom uverejnil apoštolský list o tejto modlitbe Rosarium Virginis Mariae. Život ľudstva aj Cirkvi v ňom vložil do rúk Panny Márie so slovami: „Jej zverujem aj moju budúcnosť. Všetko vkladám do jej rúk, aby to v svojej materinskej láske prinášala pred svojho Syna.“

Áno, objednávam si pamätnú medailu „Totus Tuus v 14-karátovom zlate“ za cenu  149,95 € (+ 5,95 € poštovné a balné). Nepodstupujem tým žiadne riziko, medailu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Táto ponuka je platná do vypredania zásob. Máte právo kedykoľvek ukončiť objednávku a nechať odstrániť svoje údaje z rezervačného zoznamu. Národná Pokladnica s.r.o. si vyhradzuje právo zvýšiť čiastku poštovného a balného za podmienok uvedených vo Všeobecných obchodných podmienkach. Národná Pokladnica s.r.o. vylučuje prijatie ponuky s dodatkom alebo odchýlkou v zmysle ustanovenia § 44 ods. 2 zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov. Všeobecné obchodné podmienky Národnej Pokladnice s.r.o. nájdete na www.narodnapokladnica.sk.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.