Kosatce od Alfonsa Muchy na emisii v mimoriadnej veľkosti

reprodukce od známé medailistky a medailerky

Kosatce Alfonsa Muchy na emisii v mimoriadnej veľkosti

Ohodnoťte produkt ako prvý!

0
 • Jedinečná medaila mimoriadnej veľkosti
 • Numizmat zušľachtený rýdzom zlatom (Au 999/1000)
 • Istota striktnej limitácie - len 1000ks
 • Záruku najvyššej kvality razby lešteným razidlom
 • Unikát vďaka individuálnemu číslovaniu na hrane
 • Typ: Jednotlivý produkt
 • Dostupnosť: Obmedzené množstvo
Cena: € 109

Majstrovské diela od Alfonsa Muchu sú ovplyvnené symbolizmom a snahou vyzdvihovať dekoratívne prvky. A taká je i naša mimoriadna medaila, vychádzajúca z Muchova umelcovho plagátu Kosatce z roku 1898.

Medaila je spracovaná v najvyššej kvalite razby a razená špeciálnym lešteným razidlom. Vďaka tomu môžete obdivovať aj tie najmenšie detaily. Numizmat je unikátny aj v tom, že je opatrený číslovaním na hrane, ktoré potvrdzuje prísnu limitáciu iba 1000 exemplárov.

Punc originality navyše dodáva aj samotná autorka reprodukovaného motívu, ktorá svojím logom G19 zdobí hranu numizmatu. Hmotnosť 286 gramov a priemer 90 milimetrov, radí toto dielo do kategórie mimoriadne veľké.

 • Reprodukcia zobrazená na averze je pripravená modernou technológiou kolorovaním s vysokým reliéfom . Výsledok verne zodpovedá originálnemu dielu - plagátu Kosatce z roku 1898 s podpisom Alfonsa Muchu.

 • Na reverze je detailným spôsobom stvárnený český lev, tak ako ho navrhol sám Alfons Mucha, nápis REPUBLIKA ČESKOSLOVENSKÁ a opäť meno umelca Alfons Maria Mucha. Reverz numizmatu je okrem toho zušľachtený rýdzim zlatom 999/1000.

Návrh pamätnej medaily spracovala držiteľka mnohých športových trofejí, strieborná medailistka zo zimných olympijských hier a tiež medailérka Gabriela Koukalová.

 Objednávkou medaily získate:

 • Jedinečnú medailu mimoriadnej veľkosti
 • Numizmat zušľachtený rýdzom zlatom (Au 999/1000)
 • Istotu striktnej limitácie - len 1000ks
 • Záruku najvyššej kvality razby lešteným razidlom
 • Unikát vďaka individuálnemu číslovaniu na hrane

Súčasťou zásielky je tiež Certifikát autentickosti, ktorý potvrdzuje všetky vyššie uvedené parametre numizmatu. Navyše v rámci Vašej objednávky obdŕžate elegantnú drevenú kazetu, ktorá slúži na bezpečné uloženie alebo vystavenie Vašej pamätnej medaily.

Cena: € 109
Špecifikácia
Zušľachtenie:
Rýdze zlato (999/1000)
Priemer:
90 mm
Hmotnosť:
286 g
Kvalita:
Najvyššia kvalita razby
Limitácia:
1000 ks
Návrh:
Gabriela Koukalová
Eminent:
Národná Pokladnica
Rok ražby:
2019

Alfons Mucha, celým menom Alfons Maria Mucha, bol český maliar, grafik a dizajnér z obdobia secesie. Narodil sa 24. júla 1860 v Ivančiciach na Morave. Už od mladosti sa venoval výtvarnému umeniu, avšak po neprijatí na pražskú Akadémiu výtvarných umení odišiel pracovať ako maliar divadelných dekorácií do Viedni. Tu získal zákazku na vyzdobenie viedenského zámku Emmahof. Umenie potom študoval na Akadémii umenia v Mníchove a neskôr aj v Paríži. Vo Francúzsku následne niekoľko rokov aj zotrval.

Zásadný kariérny zlom v jeho živote nastal v roku 1894, kedy sa stretol so slávnou herečkou Sarah Bernhardtovou, pre ktorú vytvoril plagát k predstaveniu Gismondi. Vďaka tomuto počinu sa stal doslova zo dňa na deň vyhľadávanou hviezdou, pretože výsledný efekt prekonal všetky očakávania. Sama herečka bola tak uchvátená, že s Muchom uzavrela zmluvu o spolupráci na ďalších šesť rokov. Mucha potom pre herečku vytvoril množstvo ďalších plagátov, pomáhal s kostýmami a ilustráciami. Rovnako sa začal venovať užitej grafike, kde sa zameral na výzdobu predmetov dennej potreby, napr. obalov od čokolád, cigariet, fliaš vína či na navrhovanie šperkov.

Muchovi bola tiež ponúknutá príležitosť stať sa jedným z autorov prvých československých bankoviek a poštových známok. Avšak najväčším a najvýznamnejším počinom jeho života bol cyklus dvadsiatich veľkoformátových plátien Slovanská epopeja, kde sa prejavil jeho patriotizmus a na ktorom pracoval dlhých osemnásť rokov. Toto veľkolepé a ojedinelé dielo bolo tvorené na zámku Zbiroh a Muchov, americký mecenáš Charles Crane ho venoval Prahe.

Alfons Mucha zomrel 14. júla 1939 a pochovaný je na vyšehradskom cintoríne v Prahe.