Iste viete, že americké mince sa tešia vzostupu a obľúbenosti u zberateľov nielen v Európe, ale po celom svete. Preto sme naozaj pyšní, že sa nám podarilo získať tento veľmi zaujímavý kus histórie do našich nepreberných numizmatických ponúk.

Americký poldolár, najväčšia obehová minca Spojených štátov, je minca, ktorá sa razí aj v súčasnej dobe. Má priemer 30,61 milimetrov a váhu 12,44 gramov s hrúbkou 2,16 milimetrov. Jeho dizajn prešiel počas bohatej histórie množstvom zmien. My Vám tieto americké mince prinášame v podobe historickej sady, ktorej podrobný opis nájdete nižšie.

Popis jednotlivých mincí v sade:

Poldolár sediaci Liberty - 12.44 g, 30.61mm autor dizajnu Christian Gobrecht. Na svojom averze zobrazuje sediacu Liberty so štítom s pohľadom doprava a rok razby. Nad ňou sa nachádza 13 hviezd. Reverz znázorňuje amerického orla so štítom na hrudi a popisom UNITED STATES OF AMERICA a nominálnu hodnotu HALF DOLLAR.

Poldolár Barber - 12.44 g, 30.61 mm autor dizajnu Charles Edward Barber. Na averze si môžeme všimnúť busty Liberty s mottom IN GOD WE TRUST a 13 hviezd a rok razby. Na reverze sa nachádza heraldický orol s 13 hviezdami. V pazúroch drží olivovú ratolesť a šípy. Obraz dopĺňa popis UITED STATES OF AMERICA a nominálna hodnota HALF DOLLAR.

Poldolár kráčajúca Liberty - 12.44 g, 30.61 mm autor dizajnu Adolph Alexander Weinman. Averz vyobrazuje kráčajúcu Liberty av pozadí vychádzajúce slnko. Obraz dopĺňajú opisy LIBERTY, IN GOD WE TRUST a rok razby. Reverz zobrazuje orla s roztiahnutými krídlami s popismi UNITED STATES OF AMERICA, E.PLURIBUM UNUS a nominálnou hodnotou HALF DOLLAR.

Poldolár Franklin - 12.44 g, 30.61 mm autor dizajnu averz John R. Sinnock / reverz Gilroy Roberts. Averz vyobrazuje bustu Benjamina Franklina s popisom LIBERTY a IN GOD WE TRUST a rokom razby. Na reverze je vyrazený obraz zvonu slobody, orol a opisy UNITED STATES OF AMERICA, E.PLURIBUM UNUS a nominálnou hodnotou HALF DOLLAR.

Poldolár Kennedy - 12.44 g, 30.61 mm autor dizajnu averz Gilroy Roberts / reverz Frank Gasparro. Na averze je vyobrazená busta Johna Fitzgeralda Kennedyho s popismi LIBERTY, IN GOD WE TRUST a rokom razby. Reverz zobrazuje pečať prezidenta, orla so štítom, popisom UNITED STATES OF AMERICA a nominálnu hodnotu HALF DOLLAR.

1 dolár Morgan – 26.73 g, 38.1 mm autor dizajnu George T. Morgan. Na averze sa nachádza portrét Liberty hľadiaci doľava s popisom E.PLURIBUS.UNUM, 13 hviezd a rok razby. Reverz vyobrazuje orla držiaceho olivovú vetvičku a šípy. Obraz dopĺňa popis UNITED STATES OF AMERICA, IN GOD WE TRUST a nominálna hodnota HALF DOLLAR.

Objednávkou získate:

  • 6 historických mincí
  • Mince zo striebra 900/1000
  • Mince vo veľmi dobrej kvalite zachovalosti
  • Originálne mince z USA
  • Elegantnú kazetu vrátane Certifikátu autentickosti


Neváhajte a objednajte si svoju historickú sadu piatich legendárnych strieborných poldolárov a jedného dolára zo striebra 900/1000.

Špecifikácia
Kov:
Ag 900/1000
Priemer:
Rôzny
Hmotnosť:
Rôzna
Kvalita:
Veľmi dobrá
Nominálna hodnota:
Rôzna
Krajina pôvodu:
USA
Rok emisie:
Rôzna