Predstavujeme Vám unikátnu mincu zo striebra a nióbu, ktorú v roku 2016 emitovala vo svojej úspešnej série Rakúska mincovňa.

Motívom averzu i reverzu je čas. Uprostred averzu je vyobrazený ciferník analógových hodín, vrátane malej a veľkej hodinovej ručičky, ktoré čas minútu za minútou odkrajujú. Ciferník po obvode dopĺňa nápis Republik Österreich a údaj o roku razby 2016 a nominálna hodnota 25 euro. Na reverze sa nachádza kompozícia niekoľkých dekorovaných ozubených kolies, ktoré sú vlastne grafickým synonymom pre stroj času. Pri dolnom okraji je vyrazené nemecké slovo Zeit, ktoré slovensky znamená Čas.

Minca má hmotnosť 16,5 gramu, priemer 34 milimetrov a jej nominálna hodnota je 25 euro. Emisia je spracovaná vo veľmi vysokej mincovej kvalite a jej výhradným emitentom je Rakúska mincovňa (Münze Österreich). Numizmat tvoria dve pevne spojené časti: vonkajší kruh zo striebra a jadro zo striebra a nióbu, ktorého podklad je celý zafarbený do fuchsiovej (tmavo ružovej) farby a detaily sú zvýraznené tyrkysovo.

Rezerváciou numizmatu získate:

  • Striebro vysokej rýdzosti 900/1000
  • Vzácny niób 998/1000
  • Unikátne vyobrazenie času na striebornej minci
  • Prepracovanie do najmenších detailov
  • Emisia je v mincovni absolútne vypredaná
  • Oficiálna emisia Rakúskej mincovne
  • Elegantný box a certifikát autentickosti

 

Niób (chemická značka Nb, latinsky niobium) je kovovým, prechodným prvkom 5. periodickej tabuľky. Bol objavený v roku 1801 Charlesom Hatchttom a svoje meno získal podľa Nioby, bájnej dcéry kráľa Tantala. Aj tantal je kovovým prvkom a práve s nióbom má veľmi podobné vlastnosti, dlho dokonca panoval názor, že sa jedná o jeden prvok. Až v roku 1844 bolo preukázané, že niób a tantal sú dva samostatné prvky, ktoré sú väčšinou jeden druhým sprevádzaný.

Špecifikácia
Kov:
rýdze striebro 900/1000 + niób 998/1000
Priemer:
34 mm
Hmotnosť:
16,50 g
Nominálna hodnota:
25 Eur
Krajina pôvodu:
Rakúsko
Rok emisie:
2016

Áno, objednávam si striebornú mincu s nióbom za cenu € 149 (+ € 4,90 poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti a elegantné balenie. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Táto ponuka je platná do vypredania zásob. Máte právo kedykoľvek ukončiť objednávku a nechať odstrániť svoje údaje z rezervačného zoznamu. Národná Pokladnica s.r.o. si vyhradzuje právo zvýšiť čiastku poštovného a balného za podmienok uvedených vo Všeobecných obchodných podmienkach. Národná Pokladnica s.r.o. vylučuje prijatie ponuky s dodatkom alebo odchýlkou v zmysle ustanovenia § 44 ods. 2 zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov. Všeobecné obchodné podmienky Národnej Pokladnice s.r.o. nájdete na www.narodnapokladnica.sk.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.