Prvá rakúska dvadsaťkoruna Františka Jozefa I.

Originálna historická zlatá minca

Dovoľte, aby sme Vám predstavili unikátnu historickú mincu - zlatú dvadsaťkorunu cisára Františka Jozefa I. z obdobia Rakúsko-Uhorska, ktorá bola razená v rokoch 1892-1915

Zlaté dvadsaťkorunáčky cisára Františka Jozefa I. z obdobia Rakúska - Uhorska sú série mincí, ktoré boli vydané vďaka menovej reforme. Spolu s ďalšími nominálnymi hodnotami sa stali symbolom hospodárskeho rastu a dôvery v národnú menu. Majú rovnaké technické parametre, ale líšia sa svojím dizajnom, majú odlišný text a jazyk. Vzhľadom na to, že ríša bola dvojjazyčná, boli v Rakúsku a Maďarsku razené dva typy mincí v dvoch rôznych mincovniach. Mince, ktorú práve držíte v rukách, bola razená v rokoch 1892 - 1905 v mincovni vo Viedni. Ide o tzv. rakúsky typ.

Mince bola vyrazená do zlata 900/1000, jej priemer je21 mm a hmotnosť 6,77 g. Zachovalosť tejto originálnej historickej zlatej mince je veľmi dobrá. 

Na reverze zlatej mince je zobrazený štátny znak monarchie – dvojhlavý korunovaný orol držiaci v pazúroch insígnie. V rámci legendy XX CORONAE MDCCCCII 20c COR. sa uviedla hodnota týchto mincí a ich letopocet. Na averze je vyobrazený samotný cisár František Jozef I. 

Rakúske 20-koruny sa v mierne zmenenej podobe vyrábali aj v rokoch 1909–1914. Ich razba s ročníkmi 1915 a 1916 pokračuje až do súčasnosti. 20-koruny nikdy neboli majetkom chudobných a stredne bohatých ľudí, preto sa razili v nízkych nákladoch a preto je dnes každý kus považovaný za mimoriadne vzácny zberatelský exemplár.

Rezerváciou získate:

  • Historickú zlatú mincu razenú v rokoch 1892–1905
  • Zlato 900/1000
  • Veľmi dobrú kvalitú zachovalosti
  • Naviac drevenú kazetu a Certifikát autentickosti

Táto historická minca zobrazuje portrét Františka Jozefa I. na zlaté rakúské dvadsaťkorune, ktorý ho znázorňuje s vavrínovým vencom. Obohaťte svoju zbierku o túto unikátnu historickú dvadsaťkorunu Františka Jozefa I.!

Špecifikácia
Kov:
Zlato 900/1000
Priemer:
21,22 mm
Hmotnosť:
6,77 g
Kvalita:
Veľmi dobrá kvalita zachovalosti
Rok razby:
1892 – 1905

František Jozef I., cisár rakúsky, kráľ český a uhorský kráľ lombardský, benátsky, dalmátsky, chorvátsky a slavonský sa ujal vlády vo svojich osemnástich rokoch dňa 2. decembra 1848 v Olomouci a vládol až do svojej smrti (teda do novembra 1916). Bol symbolom reakčnej formy vlády nazývanej Bachov neoabsolutizmus. Stal sa tiež jedným z najdlhšie vládnucich panovníkov na svete a dožil sa tiež najvyššieho veku zo všetkých habsburgovských panovníkov (86 rokov).

Áno, objednávam si zlatú mincu 20 koruna Fr. Jozefa I. (1892-1905) za cenu € 699 (+ € 4,90 poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Peniaze nezasielam dopredu, zlatá minca bude hradená pri odbere dobierky poštovnému doručovateľovi. Nepodstupujem tým žiadne riziko, mincu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. V takom prípade mi Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bola minca zakúpená. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti a elegantné balenie. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Ponuka platí do 31. januára 2020 alebo do vypredania zásob. Kompletné obchodné podmienky nájdete na www.narodnapokladnica.sk. Ako náš existujúci zákazník ste boli informovaní o spracúvaní Vašich osobných údajov našou spoločnosťou. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje a v našich všeobecných obchodných podmienkach (nová verzia od 25. 5. 2018 z dôvodu prijatia novej legislatívy).

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.