500 rokov Leonarda da Vinciho uctených na minci z rýdzeho zlata

Prísne limitovaná výročná zlatá emisia

Predstavujeme Vám zlatú mincu, emitovanú pri príležitosti pol tisícročia od da Vinciho smrti. Emisia je veľmi prísne limitovaná iba 1000 exemplármi pre celý svet, čo významne umocňuje jej zberateľskú hodnotu!

Mincovým kovom exemplára je rýdze zlato (rýdzosť Au 999/1000). Minca má hmotnosť 1/10 oz (3,11 gramu), jej nominálna hodnota je 5 dolárov a priemer 18 milimetra. Celá emisia je spracovaná v najvyššej mincovej kvalite a razená špeciálnym lešteným razidlom. Pole týchto razidiel je vysoko leštené, reliéf matovaný, a vďaka tomu vyniknú aj tie najmenšie detaily.

Averz mince zdobí portrét britskej kráľovnej Alžbety II. Autorom portrétu kráľovnej na tomto numizmate je Ian Rank-Broadley. Okolo portrétu kráľovnej je vyrazené jej meno Elizabeth II., krajina emitenta Niue Island, označenie nominálnej hodnoty a rok razby.

Na reverze numizmatu je vyrazený Vitruviánsky muž, najslávnejšia da Vinciho kresba, ktorá znázorňuje proporcie ľudského tela. Postava v niekoľkých rôznych postojoch je vpísaná do kruhu a mierne pretiahnutého štvorca. Touto kresbou vyjadril da Vinci svoje presvedčenie, že v proporciách ľudského tela sa nachádza harmonická krása človeka i sveta, preto sa dodnes využíva ako symbol humanizmu a novovekého renesančného človeka. Po obvode je reprodukcia Vitruviánskeho muža doplnená nápismi: Leonardo da Vinci, 500 years a letopočty 1519 - 2019, ktoré označujú rok úmrtia Leonarda da Vinciho a rok razby.

Rezerváciou získate:

  • Mincu razenú do rýdzeho zlata 999/1000
  • Striktnú limitáciu iba 1000 kusov pre celý svet
  • Najvyššiu kvalitu razby
  • Certifikát autentickosti
  • Elegantnú kazetu
Špecifikácia
Kov:
Rýdze zlato 999/1000
Priemer:
18 mm
Hmotnosť:
3,11 g (1/10oz)
Kvalita:
Proof
Nominálna hodnota:
$ 5
Krajina pôvodu:
Niue
Rok emisie:
2019
Limitácia:
1000 kusov

Leonardo di ser Piero da Vinci (narodený 14. apríla 1452 v Anchiano u Vinci - zomrel 2. mája 1519 v Cloux u Ambroise) bol neobyčajne všestrannou renesančnou osobnosťou. Bol nadaný v mnohých rôznych odboroch, počnúc maliarstvom, cez sochárstvo, staviteľstvo, hru na lutnu, bol tiež výborný a úspešný vynálezca. Mal správnu predstavu o pohybe planét, o gravitácii, vlnení, horení, kolobehu krvi atď. Ako vynálezca predvídal alebo navrhol princíp bagrov, odstredivky, dúchadla, zemných vrtákov, kolesovej lode, lietadla, padáku, potápačského úboru, ryhovanej hlavne, šliapacieho sústruhu, tlačiarenského lisu, závitníka a závitnice, tkacieho stroja a mnoho ďalších strojov.

Značnú časť svojho života venoval Leonardo štúdiu anatómie. Nezostalo len pri ľudskej anatómii, v jeho náčrtkoch môžeme nájsť aj kone a iné zvieratá. Leonardo získaval vedomosti o stavbe ľudského tela z početných pitiev, ktoré vykonával. Bol však udaný svojimi odporcami, a tak bol jeho výskum zakázaný pápežom Levom X. Napriek tomu svojim štúdiom výrazne ovplyvnil vtedajšie anatomické a fyziologické názory. Okolo roku 1500 začína svoje pravdepodobne najproduktívnejšie maliarske obdobie, v roku 1503 vzniká jeho slávna Mona Lisa. V roku 1519 umiera a je pochovaný v kostole sv. Florentina v Amboise, neskôr počas hugenotských vojen je jeho hrob zničený.

Áno, objednávam si zlatú mincu Leonardo Da Vinci za cenu € 299 (+ € 4,90 poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Peniaze nezasielam dopredu, zlatá minca bude hradená pri odbere dobierky poštovnému doručovateľovi. Nepodstupujem tým žiadne riziko, mincu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. V takom prípade mi Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bola minca zakúpená. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti a elegantné balenie. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Ponuka platí do 30.11. 2019 alebo do vypredania zásob. Kompletné obchodné podmienky nájdete na www.narodnapokladnica.sk. Ako náš existujúci zákazník ste boli informovaní o spracúvaní Vašich osobných údajov našou spoločnosťou. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje a v našich všeobecných obchodných podmienkach (nová verzia od 25. 5. 2018 z dôvodu prijatia novej legislatívy).

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.