75 rokov trvajúci mier

Minca z Certifikovaného zlata oslavujúca
75. výročie konca vojny

Predstavujeme Vám exkluzívnu a skutočne raritnú mincu vyrazenú z Fairmined zlata. Tento numizmatický skvost je unikátny nielen kvôli zlatu, z ktorého je vyrazený, ale tiež kvôli motívom a hlavne odkazu, ktorý táto minca nesie. Právoplatne ju môžeme nazývať ako Holubica zlatého mieru, pretože je razená k 75. výročiu konca druhej svetovej vojny. Oslavuje tak 75 rokov dlhý mier. 

Táto minca bola razená v Parížskej mincovni ako veľmi unikátny razba, ktorá oslavuje dlhotrvajúci mier. Numismat je výsledkom spolupráce dvoch skvelých umelcov a dizajnérov. Joaqina Jimineze, ktorý je medailér a umelecký riaditeľ Parížskej mincovne a Eugen Daub, americký figurálne sochár. Vo svojich rukách práve držíte ich spoločnú víziu mieru.

Mincovým kovom numismatu je Fairmined zlato s rýdzosťou 999/1000 a môžeme ho teda nazývať rýdze. Jeho hmotnosť je 3,11 gramov a priemer mimoriadnych 15 milimetrov. Nominálna hodnota mince je 10 euro. Zlato nesúci označenie Fairmined (férovo vyťažené) je zárukou toho, že bol kov vyťažený v malých baniach, ktoré dodržiavajú prísne štandardy nastavené Alianciou pre zodpovednú ťažbu (ARM). V takýchto baniach baníci pracujú v bezpečných podmienkach, okolité flóra a fauna nie dôsledky ťažby zaťažovaná a časť prostriedkov z predaja tohto zlata je navrátená späť do tamojšej komunity a pomáha tak baníkom a ich rodinám žiť lepšie.

Avers mince nesie slovo "mier" vyryté v troch svetových jazykoch - francúzštine, latinčine a angličtine. Práve toto zdanlivo banálne trojjazyčný vyjadrenie symbolizuje vzájomnú úctu a rešpekt medzi národmi v celom svete. Rovnaké posolstvo vyjadruje aj spolupráca umelcov, pochádzajúcich z odlišných krajín, ktorí aj cez všetky medzikultúrny rozdiely nachádzajú vo svojej práci konsenzus.


Reverz zlaté mince bol zhotovený podľa precízneho návrhu Joaqina Jiminize, dvorného medailér Parížskej mincovne, ktorý je autorom všetkých predchádzajúcich razenia zo série História ľudstva. Jiminéz užíva rovnako ako jeho spoluautor na vyjadrenie svojej vízie mieru holubica. Holubica znázorňuje pri lete a zasadzuje ich do perspektívy tvoriaci písmeno V, Victory čiže víťazstvo. Umelec tak komunikuje spoločné víťazstvo vojnou utláčaných národov.

Objednávkou získate:

  • Rýdze zlato 999/1000
  • Striktnú limitáciu - iba 1 500 kusov pre zberateľov na celom svete
  • Razbu zo slávnej Parížskej mincovne pod záštitou FAIRMINED
  • Najvyššju kvalitu razby
  • Zlato pochádzúce z bane certifikovanej Alianciou pre zodpovednú ťažbu
  • Ohromujúci dizajn stvárňujúci mier a slobodu
  • Elegantnú kazetu vátane Certifikátu autentickosti

Táto prekrásna emisia je veľmi prísne limitovaná len 1 500 kusmi pre celý svet, čo ešte viac zvyšuje jej zberateľskú hodnotu!

Špeciálna ponuka pre Vás
Mincu je možné kúpiť na 3 bezúročné splátky. Ak máte záujem o platbu na splátky, neváhajte, prosím, kontaktovať naše zákaznícke oddelenie na telefónnom čísle 0850 606 009. Jsme tu vždy od pondelka do štvrtka od 9 do 17 hodín a v piatok od 9 do 15. Alebo nám napíšte na info@narodnapokladnica.sk.
Špecifikácia
Kov:
Rýdze Fairmined zlato 999/1000
Priemer:
15 mm
Hmotnosť:
3,11 g
Kvalita:
Najvyššia kvalita razby
Rok razby:
2020
Limitácia:
1 500
Emitent:
Parížská mincovňa

Áno, objednávam si mincu z Certifikovaného zlata Holubice zlatého mieru za cenu € 549 (+ € 4,90 poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Peniaze nezasielam dopredu, minca bude hradená pri odbere dobierky poštovnému doručovateľovi. Nepodstupujem tým žiadne riziko, mincu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. V takom prípade mi Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bola minca zakúpená. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti a elegantné balenie. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Ponuka platí do 31. augusta 2020 alebo do vypredania zásob. Kompletné obchodné podmienky nájdete na www.narodnapokladnica.sk. Ako náš existujúci zákazník ste boli informovaní o spracúvaní Vašich osobných údajov našou spoločnosťou. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje a v našich všeobecných obchodných podmienkach (nová verzia od 25. 5. 2018 z dôvodu prijatia novej legislatívy).

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.