100. výročie vzniku Česko-Slovenska

100. výročie vzniku Česko-Slovenska na medaile z 1 kg striebra

100. výročie vzniku Česko-Slovenska na medaile z 1 kg striebra

100. výročie vzniku Česko-Slovenska na medaile z 1 kg striebra

Hodnotenie: 5.0

1
 • 1 kg rýdzeho striebra
 • Iba 100 exemplárov celosvetovo
 • Darček: originálna pamätna medaila z roku 1935
 • Certifikát autentickosti a drevená kazeta
 • Typ: Jednotlivý produkt
 • Dostupnosť: Máme vypredané!
Prosím informujte ma, akonáhle bude produkt opäť skladom.

100. výročie vzniku Česko-Slovenska

Jubilejná medaila z 1 kg rýdzeho striebra

S hrdosťou Vám predstavujem exkluzívny numizmat, striebornu medailu, ktorá bola emitovaná pri príležitosti 100. výročia vzniku samostatného Česko-Slovenska. Tento numizmatický unikát s priemerom 100 mm bol vyrazený z jedného kilogramu rýdzeho striebra.

Medaila je zároveň vyrazená v najvyššej kvalite razby (tzv. proof quality) špeciálnym lešteným razidlom, a vďaka tomuto spôsobu spracovania sú zreteľne viditeľné aj tie najmenšie detaily. Každý exemplár nesie individuálne číslo na hrane. Limitácia bola stanovená na symbolických 100 exemplárov celosvetovo.

Na reverznej strane je vyobrazený portrét Milana Rastislava Štefánika, časť mapy ČSR, lipové vetvy a rok vzniku ČSR. Dizajn je ďalej doplnený nápisom "100. výročie vzniku Česko-Slovenska".

Averzná strana predstavuje podobizeň Tomáša Garrigue Masaryka, lipové vetvy, druhú časť mapy a deň vzniku ČSR. Na okruží je český nápis "100. výročí vzniku Československa". Zvláštnosťou je, že averzná a reverzná strana prepájajú mapy do tvaru spoločnej republiky.

Jedinečnosť numizmatu uctievajúceho 100. výročie vzniku samostatného Česko-Slovenska podčiarkuje aj jeho vysoký reliéf, vďaka ktorému môžete obdivovať do detailu spracovaný a originálny umelecký návrh od rešpektovaného medailéra Mgr. Art Miroslava Hrica, ArtD.

Elegantná drevená kazeta na pamätnú medailu z 1 kg rýdzeho striebra

Rezerváciou numizmatu získate:

 • 1 kg rýdzeho striebra
 • Razbu so striktnou limitáciou - iba 100 exemplárov celosvetovo
 • Navyše individuálne číslo na hrane
 • Originálny umelecký návrh od rešpektovaného medailéra Mgr. Art Miroslava Hrica, ArtD.
 • Darček: originálna pamätna medaila z roku 1935 emitovaná k 85. narodeninám T. G. Masaryka
 • Certifikát autentickosti a drevená kazeta
Prosím informujte ma, akonáhle bude produkt opäť skladom.
Špecifikácia
Kov:
Rýdze striebro 999/1000
Priemer:
100 mm
Hmotnosť:
1 kg
Kvalita:
Najvyššia kvalita razby
Rok emisie:
2018
Limitácia:
Iba 100 exemplárov pre celý svet!
Návrh:
Mgr. Art Miroslav Hric, ArtD.

K vzniku samostatného Česko-Slovenska viedla dlhá a komplikovaná cesta. Milan Rastislav Štefánik s Edvardom Benešom vo Francúzsku a T. G. Masaryk v Londýne svojou aktívnou činnosťou dosiahli uznanie nároku česko-slovenského národa na samostatnosť, a to zo strany vlád USA aj Francúzska.

Od ranných hodín 28. októbra 1918 dochádzalo ku zhromažďovaniu ľudu. Rozšírila sa informácia o rakúsko-uhorskom prijatí podmienok kapitulácie. Podmienky obsahovali aj uznanie autonómie národov monarchie, ktoré si ľudia vyložili ako uznanie nezávislosti. Národný výbor vydal potvrdenie o vzniku republiky a prevzal kontrolu nad úradmi. 28. október je považovaný za deň, kedy vzniklo samostatné Česko-Slovensko.

Presne pred 100 rokmi sa začala písať nová kapitola našich dejín, kedy sa navždy zmenila budúcnosť našich národov. Bol to okamih, keď sa naša krajina stala po prvýkrát konečne slobodnou.

Manifestácia na Václavskom námestí pri príležitosti vzniku Česko-Slovenska 28. októbra 1918