2eurové pamätné mince eurozóny

Unikátny triplet Malta, Taliansko, Belgicko

Malta, Taliansko, Belgicko Sada pamätných mincí

Ohodnoťte produkt ako prvý!

0
  • Jedinečná možnosť získať pamätné mince z troch rôznych krajín eurozóny
  • Unikátny triplet obsahujúci mince z Malty, Talianska, Belgicka
  • Mince sú upevnené na elegantnej karte, ktorá zároveň prináša zaujímavé informácie
    o ich motíve a emitentovi
  • Typ: Jednotlivý produkt
  • Dostupnosť: Skladom
Cena: € 29,95

Pamätné dvojeurové mince sú zákonným platidlom vo všetkých krajinách Európskej únie, čo znamená že predstavujú skutočné peniaze v hodnote € 2, za ktoré je možné i nakupovať. Pamätné dvojeurové mince však neskôr môžu mať vysokú zberateľskú hodnotu, preto si zberatelia tieto obľúbené numizmaty uchovávajú.

Obľúbené 2-eurové pamätné mince
Dvojeurové pamätné mince patria medzi najobľúbenejšie a najvyhľadávanejšie medzi európskymi zberateľmi. Krásne motívy, ktoré jednotlivé krajiny vydávajú každý rok, sú venované tým najdôležitejším udalostiam a najzaujímavejším osobnostiam. Predstavujú unikátny náhľad do histórie jednotlivých krajín Európy. Zaujímavosťou sú tiež emisie so spoločným motívom, ktoré vydávajú všetky krajiny EÚ a pripomínajú si tak dôležité míľniky Európskej únie, napr. 50. výročie Rímskych zmlúv alebo 10 rokov od zavedenia eura. 

Mince dostanete vložené v elegantnej karte, ktorá obsahuje zaujímavé informácie o motíve a emitentovi. Takto zabalené mince nájdete výhradne v ponuke Národnej Pokladnice! 

Trojica limitovaných mincí pochádza z Malty, Talianska a Belgicka – krajín z rônych kútov Európy a sú venovane unikátnym udalostiam.

Malta 2009

Malta vydala svoju prvú pamätnú euromincu v roku 2009, kedy sa práve oslavovalo 10. výročie eura a Európskej hospodárskej a menovej únie. Ako bežná mena bolo euro zavedené spočiatku v 12 krajinách v januári 2002 a neskôr do eurozóny vstupovali stále ďalšie členské krajiny. Malta, ktorá do Európskej únie vstúpila roku 2004, prešla na euro v januári 2008.

Taliansko 2004

Talianska pamätná eurominca zobrazuje štylizovanú zemeguľu, na ktorej sa dá rozpoznať anglické pomenovanie Svetového potravinového programu World Food Programme. Svetový potravinový program (WFP) podliehajúci OSN sa rozbehol ako experiment roku  1963. Program, ktorý bol spočiatku naplánovaný na tri roky, sa po svojom rozbehu ukázal ako potrebnejší, než sa predpokladalo, takže jeho pôsobnosť bola rozšírená.

Belgicko 2011

Belgicko svojou pamätnou euromincou pripomína Medzinárodný deň žien, ktorý sa oslavuje už sto rokov. Na minci je zobrazená prvá belgická lekárka a prvá belgická advokátka. Idea Medzinárodného dňa žien vznikla na Medzinárodnej ženskej konferencii, ktorá sa konala v Kodani v roku 1910. Dátum bol stanovený na 8. marec ako pocta veľkému štrajku 40 000 newyorských krajčírok, ktoré 8. marca 1908 protestovali proti desaťhodinového pracovného času, nízkym mzdám a zlým pracovným podmienkam.

Spoznajte dejiny Európy s touto unikátnou trojicou mincí!

Cena: € 29,95
Špecifikácia
Kov:
Meď - Nikel
Priemer:
25,75 mm
Hmotnosť:
8,5 g
Nominálna hodnota:
€ 2
Krajina pôvodu:
Malta, Taliansko, Belgicko
Rok emisie:
2004,2009, 2011

Áno, rezervujem si trojicu 2-eurových pamätných mincí Malta, Taliansko, Belgicko za cenu € 29,95 (+ € 3,95 poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Mince dostanete zabalene v elegantnej karte, ktorá obsahuje zaujímavé informácie o motive a emitentovi. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Táto ponuka je platná do vypredania zásob. Máte právo kedykoľvek ukončiť objednávku a nechať odstrániť svoje údaje z rezervačného zoznamu. Národná Pokladnica s.r.o. si vyhradzuje právo zvýšiť čiastku poštovného a balného za podmienok uvedených vo Všeobecných obchodných podmienkach. Národná Pokladnica s.r.o. vylučuje prijatie ponuky s dodatkom alebo odchýlkou v zmysle ustanovenia § 44 ods. 2 zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov. Všeobecné obchodné podmienky Národnej Pokladnice s.r.o. nájdete na www.narodnapokladnica.sk.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.