100. výročie vzniku Česko-Slovenska

Jubilejná medaila z 1 kg rýdzeho striebra

S hrdosťou Vám predstavujem exkluzívny numizmat, striebornu medailu, ktorá bola emitovaná pri príležitosti 100. výročia vzniku samostatného Česko-Slovenska. Tento numizmatický unikát s priemerom 100 mm bol vyrazený z jedného kilogramu rýdzeho striebra.

Medaila je zároveň vyrazená v najvyššej kvalite razby (tzv. proof quality) špeciálnym lešteným razidlom, a vďaka tomuto spôsobu spracovania sú zreteľne viditeľné aj tie najmenšie detaily. Každý exemplár nesie individuálne číslo na hrane. Limitácia bola stanovená na symbolických 100 exemplárov celosvetovo.

Na reverznej strane je vyobrazený portrét Milana Rastislava Štefánika, časť mapy ČSR, lipové vetvy a rok vzniku ČSR. Dizajn je ďalej doplnený nápisom "100. výročie vzniku Česko-Slovenska".

Averzná strana predstavuje podobizeň Tomáša Garrigue Masaryka, lipové vetvy, druhú časť mapy a deň vzniku ČSR. Na okruží je český nápis "100. výročí vzniku Československa". Zvláštnosťou je, že averzná a reverzná strana prepájajú mapy do tvaru spoločnej republiky.

Jedinečnosť numizmatu uctievajúceho 100. výročie vzniku samostatného Česko-Slovenska podčiarkuje aj jeho vysoký reliéf, vďaka ktorému môžete obdivovať do detailu spracovaný a originálny umelecký návrh od rešpektovaného medailéra Mgr. Art Miroslava Hrica, ArtD.

Elegantná drevená kazeta na pamätnú medailu z 1 kg rýdzeho striebra

Rezerváciou numizmatu získate:

  • 1 kg rýdzeho striebra
  • Razbu so striktnou limitáciou - iba 100 exemplárov celosvetovo
  • Navyše individuálne číslo na hrane
  • Originálny umelecký návrh od rešpektovaného medailéra Mgr. Art Miroslava Hrica, ArtD.
  • Darček: originálna pamätna medaila z roku 1935 emitovaná k 85. narodeninám T. G. Masaryka
  • Certifikát autentickosti a drevená kazeta
Špecifikácia
Kov:
Rýdze striebro 999/1000
Priemer:
100 mm
Hmotnosť:
1 kg
Kvalita:
Najvyššia kvalita razby
Rok emisie:
2018
Limitácia:
Iba 100 exemplárov pre celý svet!
Návrh:
Mgr. Art Miroslav Hric, ArtD.

K vzniku samostatného Česko-Slovenska viedla dlhá a komplikovaná cesta. Milan Rastislav Štefánik s Edvardom Benešom vo Francúzsku a T. G. Masaryk v Londýne svojou aktívnou činnosťou dosiahli uznanie nároku česko-slovenského národa na samostatnosť, a to zo strany vlád USA aj Francúzska.

Od ranných hodín 28. októbra 1918 dochádzalo ku zhromažďovaniu ľudu. Rozšírila sa informácia o rakúsko-uhorskom prijatí podmienok kapitulácie. Podmienky obsahovali aj uznanie autonómie národov monarchie, ktoré si ľudia vyložili ako uznanie nezávislosti. Národný výbor vydal potvrdenie o vzniku republiky a prevzal kontrolu nad úradmi. 28. október je považovaný za deň, kedy vzniklo samostatné Česko-Slovensko.

Presne pred 100 rokmi sa začala písať nová kapitola našich dejín, kedy sa navždy zmenila budúcnosť našich národov. Bol to okamih, keď sa naša krajina stala po prvýkrát konečne slobodnou.

Manifestácia na Václavskom námestí pri príležitosti vzniku Česko-Slovenska 28. októbra 1918

Áno, objednávam si striebornú kilogramovú medailu 100. výročie vzniku Česko-Slovenska za cenu € 2 500 (+ € 4,90 poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Peniaze nezasielam dopredu, strieborná medaila bude hradená pri odbere dobierky poštovnému doručovateľovi. Nepodstupujem tým žiadne riziko, medailu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. V takom prípade mi Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bola medaila zakúpená. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti a elegantné balenie. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Ponuka platí do 30. 06. 2019 alebo do vypredania zásob. Kompletné obchodné podmienky nájdete na www.narodnapokladnica.sk. Ako náš existujúci zákazník ste boli informovaní o spracúvaní Vašich osobných údajov našou spoločnosťou. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje a v našich všeobecných obchodných podmienkach (nová verzia od 25. 5. 2018 z dôvodu prijatia novej legislatívy).

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.