100. výročie československej meny

na limitovanej 5uncovej medaile z rýdzeho striebra!

S radosťou Vám predstavujeme unikátnu striebornú medailu vyrazenú pri príležitosti jubilea 100. výročia československej meny. Medaila bola vyrazená do 5 trójskych uncí rýdzeho striebra 999/1000 a nájdete ju len v ponuke Národnej Pokladnice! Veríme, že Vás ako zberateľa strieborných numizmatov táto medaila zaujme, a rozšíri tak Vašu zbierku.

Výročná strieborná medaila má priemer mimoriadnych 65 mm a bola vyrazená do rýdzeho striebra s hmotnosťou 155,5 g. Jej jedinečnosť je zdôraznená unikátnym číslom, ktoré sa nachádza na hrane každého exemplára, a ktoré súčasne potvrdzuje prísnu limitáciu, iba 499 strieborných medailí pre celý svet.

Numizmat je spracovaný v najvyššej mincovej kvalite a razený špeciálnym lešteným razidlom, ktorého pole je vysoko leštené a reliéf matovaný. Navyše vďaka vysokému reliéfu medaily môžete obdivovať každý detail motívu.

Hlavným motívom averzu je 100-ročné výročie oslavujúce vznik meny. Okrem toho, tam je legendárna dievčina, ktorá vysádza lipu. Tento motív pochádza z mince, ktorá bola v obehu dlhých 35 rokov. Medaila tiež ukazuje tvorcu menovej reformy, prvého ministra financií Aloisa Rašína. Reverz vyobrazuje českého leva, tak ako bol nakreslený presláveným Alfonsom Mariou Muchom na stokorunovej bankovke.

Rezerváciou získate:

  • 155,5 gramov rýdzeho striebra 999/1000
  • Extrémne nízku limitáciu - iba 499 kusov pre celý svet
  • Najvyššiu kvalitu razby
  • Individuálne číslovanie na hrane
  • Vysoký reliéf
  • Unikátnu kombináciu razby a laserovej technológie
  • Drevenú kazetu a Certifikát autentickosti

Ak chcete mať na 100. výročie vzniku slovenskej meny naozaj výnimočnú pamiatku, neváhajte s rezerváciou! Strieborné 5uncové pamätné razby podliehajú celosvetovej limitácii iba 499 kusov a každý unikát nesie individuálne číslo!

Špecifikácia
Kov:
Rýdze striebro 999/1000
Priemer:
65 mm
Hmotnosť:
155,5 gramov (5 uncí)
Kvalita:
Najvyššia kvalita razby
Distribútor:
Národná Pokladnica
Rok emisie:
2019
Limitácia:
499

Československá koruna v tomto roku oslavuje významné jubileum, 100 rokov od svojho vzniku. A za dobu svojej existencie si prešla zaujímavou históriou. Jej príbeh sa začal písať v roku 1919, niekoľko mesiacov po rozpade Rakúsko-Uhorska. V čase, keď vznikal náš mladý štát, v ktorého záujme bolo čo najrýchlejšie uskutočniť menovú reformu a oddeliť slovenskú menu od meny bývalého Rakúsko-Uhorska. 

Za geniálnym plánom menovej odluky a výmeny peňazí stál prvý minister financií Alois Rašín. Menová reforma išla cestou snahy o zhodnotenie oddelenej meny. Pri kolkovaní bola časť predložených bankoviek teda odobraná a stiahnutá z obehu. Zároveň sa aj spočiatku zdalo, že sa nová mena nebude volať "koruna", keďže tento názov meny existoval už v monarchii a bol znakom Rakúsko-Uhorska, od ktorého sa chceli naši zákonodarcovia úplne dištancovať. Padli tiež návrhy ako československý lev, sokol, myšiak, denár, frank či toliar. Osud to však chcel tak, že jej zostal výsostný názov "koruna".

Československá koruna prešla v priebehu časov rôznymi estetickými obmenami, za ktorých autorstvom sa ukrýva nejedno slávne meno. Na motívoch nového obeživa sa podieľalo hneď niekoľko autorov. Najznámejším je určite Alfons Maria Mucha. Legendou sa však stala kovová koruna, a to vďaka svojmu príbehu a 35ročnému obehu. Minca vyobrazuje dievča, ktoré vysádza lipu a bola v obehu od roku 1957 do roku 1992. Československá koruna sa tak napriek všetkému, stala nielen pevnú menou, ale aj symbolom štátu a jeho suverenity.

Áno, objednávam si striebornú medailu 100. výročie československej meny za cenu € 599 (+ € 4,90 poštovné a balné). Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Peniaze nezasielam dopredu, medaila bude hradená pri odbere dobierky poštovému doručovateľovi. Nepodstupujem tým žiadne riziko, medailu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. V takom prípade mi Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bola medaila zakúpená. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti a drevená kazeta. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Ponuka platí do 31. januára 2020 alebo do vypredania zásob. Kompletné obchodné podmienky nájdete na www.narodnapokladnica.sk. Ako náš existujúci zákazník ste boli informovaní o spracúvaní Vašich osobných údajov našou spoločnosťou. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje a v našich všeobecných obchodných podmienkach (nová verzia od 25. 5. 2018 z dôvodu prijatia novej legislatívy).

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.